Galop


Dün galop Adana'da bankom Good Man ve de jokeyine güvenmediğim için banko değil de tek verdiğimi söylediğim Topraksu kazandı. İlk ayaktan yattım ama altılı ganyan da üzüleceğim bir rakam dağıtmadı. Hatta son ayakta önerdiğim dört at olan Zor Müzeyyen, Rosemary ve de Özügüzel'in bitirdiği tabela altılıdan 10 TL eksik verdi. Bugün de İzmir'de iddialı olduğumu söylemek isterim.

İstanbulda da iki bankomdan biri olan ve de AGF tablosunda üçüncü at konumundaki Bayezid kazandı ama günün en güvenilen atı olan Always Perfect tabelaya bile zor girdi. Ne diyeceğimi bilmiyorum. Beşte kaldığım için üzgünüm.

POMALIN // UÇAN KARACA: Pomalin de küçük bir sorun yaşamıştı ve de son birinciliğinde bunun artık geçtiğini gösterdi. Çok iyi at binen ve de üstünde olduğu tüm safkanların hakkını da veren aprantisi Mertcan Çelik'le koşacak olması da bir güven veriyor. Son yarışını kolayca kazanan ve de bu yarışa kenterlerle hazırlanan Uçan Karınca bugün de hafif kilosuyla benim şanslı gördüğüm bir at.
11 Şubat: 29 - 1.11 - 1.27 (Pomalin)

ÖZERDİNÇ: Son kazandığı yarışta eski formuna dönmüş göründü. O gün geçtiği atlar arasında Gülşeker, Tuğalp, Nilda da vardı. Geçen sene tam bu mesafede Manidar'ı, İpekçihan'ı iyi zamanlarında geçti. Bugünün en şanslı at binen aprantilerinden biri olarak görünen Mertcan Çelik'le koşacağı bu yarışta iyi formuyla kazanan olma ihtimali çok fazla dursa da benim için sürpriz arama koşusu olacak.
12 Şubat: 28 - 1.11 rahat

RABIA HANIM // BIPOLAR LADY: Rabia Hanım bugün Bursa'dan sadece kendisi için gelen jokeyi Onur Atmaca'yla koşacak. Jokeyi son bir galop yaptırıp gelmiş. Eğer beğenmese, sanırım tek at için İzmir'in yolunu da tutmazdı. Daha önce kendisine defalarca binip hiç kazanamayan jokeyiyle bugün şanssızlıklarını kırabilirler.

Adana'da Rumet'i Herring'i geçtiğinde çok daha güzel yarışları hem de iyi gruplarda beklediğim Bipolar Lady sonrasında hiç düşündüğüm gibi koşamadı. Rabia Hanım'la aynı gün çalışan ama 200 metre fazla bir galop yapan Bipolar Lady de Bursa'dan jokeyinin çalıştırıp getirdiği bir at. Ben bu ayakta bu iki kısrağı önde tutuyorum.
Galoplar;
1000 metre: 24 - 1.03 rahat (Bursa - Rabia Hanım)
1200 metre: 24 - 1.03 - 1.18 rahat (Bursa - Bipolar Lady)

GRAY TAIL: Halis Karataş bugün de raporlu olacak. Ben bu safkana da binecek olan jokeyin Tolga Yıldız olacağını düşünüyorum. Fakat asıl jokeyi Nevzat Avcı da at biniyor. Bakalım sahipleri kimi bindirecek. Grupta çok büyük tehlike yaratacak bir at göremiyorum. Son yarışında 1 boy farkla Lead Soldier'a hem de Açık yarışta kaybeden Gray Tail için kolay bir yarış olmasını bekliyorum.
Galoplar; 
10 Şubat: 23 - 51 rahat (Bursa)

FİRİKYA: Çok zorlu bir at olan Firikya, eğer yanlış hatırlamıyorsam daha evvelinde hiç Nevzat Avcı'yla koşmadı. İdaresi zor bir at; bakalım üstesinden gelebilecek mi? Burada Kızılhan'ın kesinlikle Romeo'ya liderlik şansı tanımayacağını önceden kestirebiliyorum. Zaten Romeo'nun da öyle bir isteği olmayacaktır. Bir de Güngör Ağa var tabi ki. Onun da Kızılhan'a direnmeyeceği aşikar. Yani Kızılhan önde giderken Romeo ve de Güngör Ağa da takibinde olacak. Elbette bu durum Kızılhan'a önde tempoları çok aşağıda tutma imkanı tanımayacak. Eğer bunu yaparsa, rakiplerinden biri gelir ve de alır. Yine de Tolga Yıldız şansını bir dieneyecektir. Bu numarası tutarsa kazanabilir. Ama her şey düşündüğüm gibi giderse de Firikya'ya gün doğar. Sonlarda yapacağı ataklarla kazanan olur.
Galoplar;
26 Şubat: 800 metre 26,6 - 53,5 rahat

BIG ALBATROS: Son yarışında geçildiği at Watch Me ve de geçen gün çok güzel bir birincilik daha yaptı. O gün ön tarafta yer kapıp viraj dönüldüğünde Aşan Kız'ın dışına dolanıp ikili bir mücadeleye girmişti. Tam kazandı derken arkadan Watch Me çok güzel bir sprint attı. Bu defa aprantisi de değişmiş ve de İzmir'in beğendiğim aprantilerinden Alperen Oluk binmiş. Yine aynı taktikle koşup 1600 metre olan koşuda birinciliği alabilir.
Galoplar;
10 Şubat: 24 - 1.02 rahat
15 Şubat: 25 - 38 rahat

Dün bir abimiz yorum olarak ''pamuk eller cebe'' yazıp nükte yapmış. Galop yeri gelmişken söylememiz gerekirse, bizim hiç kimseden para talebimiz bugüne kadar olmadı, bundan sonra da olmayacak. Sitenin gelir sistemi reklamların üzerine kurulu. Destek verenlere teşekkür ederim. Herkese bol şans.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar