Altılı Sonuçları


Altılı Sonuçları, Türkiye Jokey Kulübü ile aynı anda sizlerle buluşuyor. Her gün Adana, Ankara, İstanbul, Bursa, Kocaeli, İzmir, Antalya, Şanlıurfa, Diyarbakır, Elazığ ile yabancı yarışlara ilişkin altılı sonuçları koşular biter bitmez yayında.


Sihirli Kantarma Ücretsiz At Yarışı Tahminleri Sitesi'ne hoş geldiniz. Altılı sonuçlarını öğrenmek için aşağıdaki bağlantıya tıklamanız yeterli. İyi günler, bol şans. 

ALTILI SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ


Altılı Sonuçları Nedir?

Altılı sonuçları; gün içerisinde koşu programında belirlenen ard arda altı yarışı kazanacak olan atları doğru tahmin etme kuralına dayalıdır. 

Türkiye'deki ilk at yarışları 23 Eylül 1856 yılında güzide ilimiz İzmir'de düzenlenmiştir. Başkonsolos Mr Patterson ve Evliyazade Refik Bey'in kurduğu İzmir Yarış Kulübü tarafından yılda bir kez Paskalya'da düzenlenen yarışlar 1. Dünya Savaşı'nın baş göstermesiyle sekteye uğramış ve akabinde sona ermiştir. Hemen sonrasında kurulan Osmanlı Jokey Kulübü'nün başkanlığını ise Sait Halim Paşa'nın yaptığı görülmektedir. Bunlar düzenli at yarışı organizasyonlarına geçişin emekleme dönemleridir.

Osmanlı padişahlarının da at düşkünlüğü olması sebebiyle at yarışları ülkemizde daha en baştan büyük bir ilgiyle karşılanmış ve Kağıthane / İstanbul, Diyarbakır, Manisa, Samsun gibi illerimizde de İzmir'dekine benzer koşular tertip edilmiştir. O dönemlerde altılı sonuçları tüm yarış severler tarafından takip edilmekte ve kazanan atların ismi yediden yetmişe herkesçe ezbere bilinmekteydi. 

1920 yılında Mareşal Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Ankara tren garı yanında düzenlettiği yarışlar, koşu cemiyetleri kanunu, yüksek yarış ve ıslah encümeni gibi adım ve girişimler modern at yarışı organizasyonlarına giden yolda birer mihenk taşıydı. O zamanki altılı sonuçları kaydı tutulmamıştır. 

23 Ekim 1950'de  Devlet Bakanı Fevzi Lütfi Karaosmanoğlu, Kocaeli Milletvekili Saim Önhon, Halim Sait Türkhan, Nejat Evliyazade ve Sait Akson gibi isimler tarafından kurulan Türkiye Jokey Kulübü bugün halen varlığını sürdürmekte ve birçok il ve hipodromda at yarışları düzenlemektedir.


Altılı Sonuçları Ne Verir?

Altılı sonuçları ne verir şeklindeki bir soru isabetli tahmin yapanların aklına gelen ilk sorudur. Doğal olarak alacakları paranın miktarını hemen öğrenmek isterler.

Her gün çeşitli il ve ülkelerde koşulan yarışların neticelenmesiyle beraber dağıtılacak olan toplam ikramiyenin kazançlı bilet sahiplerine bölünmesi ile bulunur. Altılı sonuçları için iddia türü bahis oyunlarındaki gibi kesin bir şey söylemek mümkün değildir. Elde edilecek olan ikramiye yarışlardan önce değil sonra belli olur ancak ilk ayağın koşulması ile beraber altılı sonuçları hakkında bir fikir edinilmesi adına tevziye tabi miktar açıklanır. Bu miktar kazanan biletlere eşit olarak pay edilir. Eğer o gün birinci gelen atlar arasında favori isimler ağırlıktaysa doğru tahminde bulunup kazanan yarış sever sayısı çok olacağından elde edilecek kazanç da düşük olacaktır. Yani ne kadar çok sürpriz at gelirse o kadar çok para kazanılabilir. Günümüzde her ilde farklılık gösterse de tevzi miktarı 1 milyon ile 3 milyon TL arasında bir rakama ulaşmaktadır. Genellikle doğu yarışlarında düşük batıya doğru geçildikçe ise yüksek oynanma oranları görülmektedir. Bunun koşuların temizliğine duyulan güvenle bire bir alakalı olduğunu düşünüyoruz.

Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Umarız altılı sonuçları sayfamızdan memnun kalmışsınızdır ve bizi sürekli olarak ziyaret edersiniz. 

Teşekkürler iyi günler.  


Yorum Gönderme

0 Yorumlar