Günün ilk ayağında altılım net tahminler geçtiğimiz yıl daha iyi gruplarda başarılı sonuçlar elde eden ve bu yıl da bir yarış gören Oğlum Cem, dişine göre grupta favori olmayı hak ediyor. Yine geçtiğimiz sezonun sonlarına doğru oldukça iyi işlere imza atan bir safkan olan Güzelat da nefes açmış olmasının yanı sıra Özcan Yıldırım'ın da tercihi ile kuponlardaki yerini almalıdır. Boş kilosunun yanı sıra gördüğü iki yarışın ardından sevdiği piste çıkan ve daha önce İzmir'de start aldığı tek mücadeleyi kazanan Crazy Chick de olmazsa olmazlardan biri. Küçük ve orta ölçekli şablonlar için burada önereceğim son isim ise son altıncılığı göz dolduran ve sert gruplardaki iyi performansları ile bildiğimiz Khor Kalba olacak.


Annesi Girl, bir Monarch Ah temsilcisi olan ve bu defa mesafesine çıkan Özge Sultan, ilk startında elde ettiği üçüncülükle de iyi bir kısrak olacağının sinyallerini vermişti. Bugün Mehmet Kaya'nın bir kez daha tercihi ve iyi ellerde hazırlanıyor olmasıyla kuponların favori hanesine yazılabilir. Landing ile anneden kardeş olan Arbedaşağa, bu tarz mesafelerde ve çim pistte başarı beklediğim bir safkan. Düzlükte iç kulvardan gerçekleştireceği ataklarla koşuyu lehine çevirmeye çalışacaktır. Uzun mesafeli çim pist koşularında başarılı bir kariyere sahip olan Selçuklubeyi ile anneden kardeş olan Sündüs Sultan, ilk startında orjini hakkında bir sayfadan fazla yorum yazdığım Kösem Sultan, dış kulvara açılmazsa, birincilik mücadelesinin içinde olmasını beklediğim Barutefe ve Bursa'dan gelen Kızılkaya bu ayak için yeterli olduğuna inanıyorum.

Günün üçüncü ayağı gerçekten de altılım net tahminler olarak karışık bir yarış. Ben bugün burada çim pistte de kum pist kadar başarılı yarışları bulunan Ünalamca'yı favori olarak değerlendireceğim. Gidişat işine gelecek gibi duruyor. Sprinter yapısıyla Goben de yarış içerisinde iddialı olmasını beklediğim kısraklardan biri. Gördüğü yarışların ardından toparlanan Akarnejat, kazandığı koşuyla morallenen ve çim performansını çok beğendiğim Civantay ile bu mesafelerde liderliği alıp direnç gösterebilen Eser benim bu ayak için tercihlerim olacak.

Geçtiğimiz benzer rakipleri bir araya getiren mücadelede önde bir Dont Hesitate - Erendira çekişmesi yaşanmış ve üçüncülükte giden Badegül altılım net tahminlere göre sonlarda bir ara kazanıra girse de içinden gelen İpekkız'a mağlup olmuştu. Fakat bugün Gökhan Kocakaya'nın pek de zorlanmadan kazandığı İpekkız'dan inerek Badegül'ü tercih ettiğini görüyoruz. Badegül bugün beklediğim yarışı yapamazsa, koşudan önemli bir sürpriz çıkabileceğini düşünüyorum.

Kariyerinin başlarında Sinan Özen'le arka arkaya iyi yarışlar yaparak birincilikler elde eden Angeletta bugün ön tarafta hafif bir prese maruz kalabilir ancak koşunun genelinde önde istediğine yakın bir tempo ile götüreceğini düşünüyorum. Sinan Özen de safkanı bir kez çalıştırıp binmiş ve 1000 metre - 24 // 1.04 rahat şeklinde bir derece çıkarmışlar. Bu yüzden beyaz bayrak ayna yapabilme ihtimali üzerinde durmak gerekiyor. Sergilediği iyi performansların ardından altılım net tahminlerle iyi bir biniciyle buluşan Bana, her mesafeye yatkın görünen Ursula, son koşuları gücüne ölçü olmayan Watch Me ve anne kan hattında Barathea'yı bulunduran Live Ember'dan koşunun sürprizi gelebilir.

Günün son ayağında kazanıra girdiği ikinciliği ile maidende çıkmaya istekli görünmekle beraber kısa vadeli ve grup mücadelelerde tabelaları bulunan Harbi Cihan'ın tam kardeşi Al Kanat ve altılım net tahminlerin incisi annesi Ateşdikeni; Mastardağlı ve Kıbrıs'la tam kardeş olup çim pistte daha etkili olmasını beklediğim Oymapınar ikilisinden az hata yapanın kazanmasını bekliyorum.

Değerli dostlar, altılım net tahminler  vereceğiniz her destek bizim için çok önemli. Bu konuda duyarlılık gösteren herkese çok teşekkür ediyorum. Şansınız bol, bahtınız açık olsun.