At

At hakkında aradığınız tüm bilgi ve belgeler; tahminler, istatistikler, filmler, yorumlar ve daha fazlası için doğru yerdesiniz. 


Evvelki senelerde çok daha iyi atları geçen Duke Of İstanbul iki yarış gördü. Bu seferki rakipler çok da zor değil. Hışman Çizik gibi bir jokeyle de şansının daha da artacağı kesin. Bu koşusunda kenterle hazırlık yapan safkanın hasret kaldığı birinciliğe kavuşmaması için bir sebep de yok. Günün ilk bankosu olarak yazacağım.

Kaç zamandır koşmasını beklediğim Big Man at olarak üç hafta evvelki son koşusunda Abbasoğlu ve de Shuarry arkasından üçüncü olurken öyle bir sprint atmıştı ki beni hayran bırakmıştı. Bu defaki rakipler daha kolay. Son çalışmasındaki jokeyi Sercan Tırpan'la  hafif kilosunun da verdiği avantajla kazanacağına inancım tam olup ikinci bankomdur.

Çok kaliteli bir at olan Pissca bir o kadar da güçlü. Yarış içinde hiç pes etmiyor. Bugün yine en içten çıkması ve de kilosunun hafif olmasıyla ön tarafa gelerek kazanabileceği bir grup var. Jokeyi İsmail Dinar'la da çok iyi anlaşan safkan küçük kurgumun teki olacak.Katıldığı koşuların yarısını kazanan ve de iyi bir orjine sahip olan Brave Collen, en son olarak daha iyi atları geçmişti. Zaten bugün de KV yarışta koşmak yerine bu koşuyu seçmiş. Rakiplere baktığımızda çok da iyi bir at göremiyoruz. Üstü üstüne kazandığı iki yarışta da hiç zorlanmayan safkanın bu kez bu grubu da geçeceğine inancım tam olup bankomdur.

Günün ilk ayağında, bu grupta koşan ve uzun mesafede en etkili olduğuna inandığım üç safkan Bafralı, Başok ve Dağbey üçlüsünün yeterli olduğunu düşünüyorum. Burayı bu şekilde geçebilirsek, kalan ayaklarda sürpriz atlara daha çok şans verebiliriz.

Pissca çok inatçı bir safkan. Liderliği alıyor ve son metrelerde geri düşse de yeniden bindirerek kazanmasını biliyor. Bugün süratli rakipleri sayıca fazla olsa da hafif kilosunun avantajını değerlendirip yarış karakterini ortaya koyarak son ana dek birincilik mücadelesinin içinde olacaktır.

Eagle Paw ve Urla Rüzgarı gibi iki sert rakibinin bulunduğu koşudan silinerek handikap yarışı tercih eden ve çok iyi bir form tutan Brave Collen, son günlerin formda binicisi Çetin Taş idaresinde ve daha zayıf rakipler arasında iştirak edeceği bu koşuda şüphesiz koşunun da favori ismi. İstanbul'da gerçekleştirdiği 800 metre 24 // 47 rahat işi ile iyi duruma geldiğini gösteren ve başarılı jokeyi Tolga Yıldız idaresinde koşuya katılacak olan Ömer İn My Mind, en ciddi rakip olarak düşünülebilir.

Daha önce buradaki rakibi Torosdağı'na az farkla geçilen Batmanaslanı'nın bugünkü avantajı süratli safkan Akalp'in de burada start alıyor olması. Öndeki ikilinin çekişmesinden en iyi şekilde istifade ederek bu kez beni yanıltmayacağını ve foto finiş çizgisini önde geçmesini bekliyorum. İstanbul'daki 1200 metre 27 // 1.09 // 1.25 ve 600 metre 27 // 40 işleriyle de güven veren kalite safkanı bir kez daha günün bankosu olarak öneriyorum.

Bedwulf son startında seri rakiplerinin varlığından ötürü geriden gelmeyi tercih etti ve yakın arayla kaybederek oldukça tatminkar bir yarışa imza attı. Onun öncesinde de Kinowa'ya son 200 metreye dek direnmişti. Bugün önde pek etkilenmeyeceği bir yarış var ve ağır kilosuna rağmen birincilik konusunda oldukça iddialı olduğunu da Bursa'da gerçekleştirdiği 800 metre 23 // 49 rahat işi ile gösteriyor.

Egebeyi, Manidar ve Dayı Dayı atları gibi isimlerle anneden kardeş olan Yumruk, uzun mesafede başarı beklediğim bir isim. Bu koşu için gerçekleştirmiş olduğu 800 metre 28 // 55 rahat çalışması ve daha önce bu rakiplerinin birçoğunu aynı mesafede geçmiş olmasıyla koşunun favorisidir.

Değerli dostlar, at sitemizin sizlerin gösterdiği hassasiyet doğrultusunda ilerleme kaydettiğini unutmadan destek verirseniz çok mutlu olurum. Duyarlı davranan herkese çok teşekkür ediyorum. Şansınız bol, bahtınız açık olsun.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar