Dün de altılıyı buldum ama bir türlü düşündüğüm ikramiyeler çıkmıyor. Bankolarım yanıltmıyor fakat sürpriz olabileceğini düşünüp eklediğim atlar yanıltıyor. Bugün İzmir'de de iki bankom var. Bu bankoların dışındaki koşularda da sürpriz arayışında olacağım.

Yedili plase koşusunda My Royal Son kazanır gibi. Altılıda olsa bu grupta banko yazardım. Önde kendi başına kalacağı yarışta kazanan olacağını düşünüyorum ama en kötüsü ikilide olacaktır.

Son koşusunda da ilk sıralardan önerdiğim Venus Daughter bugün Özcan Yıldırım'la koşacak. Zaten son koşusundaki aprantisi Alperen Oluk atını çok erken yürütünce kaybetmişti. Bu defa Özcan Yıldırım ustaca binecektir. Evvelki sene güzel gruplarda koşan ve de iki yarış gören Şirinyer Güzeli, uzun bir sakatlık zamanından sonra yarışlar gören Simply Red, yine geçen sene iyi grupları geçen War Reason, istikrarırını birincilikle süsleyen Asya Fırtınası bu ayak için küçük kuponlara tavsiyemdir.

İkinci ayak sürprizin olacağı maidene benziyor. Burada orjini güzel olan Naznara, çalışmaları iyi duran Drago ve de Poyrazdağı, jokeyi Adem Şen'in itinayla hazırladığı Wellabornita ağır kilolarla yaptığı çalışmalarını beğendiğim Cat Khan ile Bursa'da uzun zamandır hazırlanıp İzmir'deki bu Şartlı 1 yarışta koşacak olan Kızıl Dev'i küçük kuponlar için yeterli görüyorum.

Ünlüoğlu'nun tendon rahatsızlığı olduğunu biliyorum. O sebepten yarışlara kenter yaparak hazırlanıyor. Ona rağmen de çok iyi koşuyor. Son kazandığı yarışta da Golden King'i, Eseralp'i Canım Mira'yı zaten geçmişti. Bu kadar iyi formuyla bugün de kazanırsa, benim için hiç de şaşırtıcı değil.

Aslında ben bu ayakta Bülent'i çok ön planda tutuyorum ama sürpriz arayacağım için ilavem fazla olacak. Bülent Mustafa Çiçek'le çok iyi anlaşmış ve kazanmıştı. Son yarışını koştuğu gün Mustafa Çiçek at binmemiş ve de Akın Sözen'e kalmıştı.

Hot Chocolate'yle ana baba bir kardeş olan Dream Soldier, 60 kilogram altında üstü üstüne üç tane 1000 metre galopla bu yarışa girecek. Sırasıyla; 1.03 rahat - 1.02 rahat - 1.01 çalışarak derecelerini çıkaran safkanı da geçen yılın en fazla yarış kazanan jokeyi Özcan Yıldırım tercihlemiş. İngilizlerde bu yılki büyük yarışlara ambargo koymasını beklediğim Kurteller adına koşacak olan safkanı hazır ve de pişkin görüntüsüyle banko öneriyorum.

Aslında sürprizi aramam gereken yarış burası ama ben kaç gündür sürpriz olur diye planladığım yarışlarda şablondaki birinci atımın gelmesiyle sürekli yanıldım. Bu defa bir değişiklik yapıp programa ilk bakışta sürpriz olur diye düşündüğüm bu koşu yerine başka yerlerde arayışta olacağım. Dört haftadır koşmayan ama beş gün önce Gökhan Gökçe'nin de çalıştırıp binmeyi tercihlediği Uğanbike'nin çalışmaları çok güzel. 56 kg altında 27 rahatı Gökhan Gökçe'yle yaptıktan sonra bir de 1000 metrede 27 -1.10 çalışarak yapan Uğanbike ağır kilolu da olsa bankom olacak.

Reklam konusunda engelleyici kullanmayıp katkı verenlere teşekkürler. Herkese bol şans.