Koşu Tahminleri


Koşu tahminleri sitemize hoş geldiniz, şeref verdiniz. Tümü ücretsiz olan günün içeriklerine ulaşmak için aşağıdaki yazının üzerine tıklamanız yeterli.Victory İs Ours'a geçildiği günde yarışın temposu çok düşük kalmasına rağmen Zafer Ateşi harika koşup az farkla kaybetmişti. Bu defa Big Brown ve de Corcovado var. Hiç şüphem yok ki o günden biraz daha hızlı gidecek bir koşu olacak. İstanbul sentetiğinde yaptığı 1200 metrelik çalışmasındaki 23-1.01-1.15 rahat şeklindeki derecesi ve de daha evvelinde hem kumda hem de çimde dört yarış kazandığı Özcan Yıldırım'la bir arada olmasıyla yine birinci gelmesini beklediğim safkanı koşu tahminlerim için banko öneriyorum.

Sahip değiştiren Casamiro daha evvelinde Adana koşu tahminlerinde size verdiğim atlardan biri. Ekürisi Flying Sea'nin anası Sonsuz Alev de çok iyi orjinli bir at hem de Flying Sea jokeyi Oğuz Eren'le güzel hazırlıklar yapmış. Casamiro Adana'dan geldikten sonra Bursa'da bir kere çalışmış olsa da ekürisi çok uzun zamandır çalışıyor. Şubat'ın ortasında beridir birçok 1000 metrelik çalışmasıyla iyi hazırlandığını gösteriyor. Bana kalırsa, bugün eküriler birinci olmayayakın görünüyor. Bu sebepten alternatif tek yazabiliriz.

Uzunda Berengül, Estigeçti ve de Zazahasan'a uzak fark yapan Göldem sonraki yarışında kısada Demirturbo arkasından ikinci olmuştu. Bugünkü rakipler de çok fazla zorlu değil. Dört hafta dinlendi ama bu sürede de hazırlıklarını kesmedi. 54 kilogram altındaki 800 metrelik çalışmasındaki 28 - 56 rahat derecesiyle de bize durumunun iyi olduğunu gösteren safkanı günün bankosu olarak yazacağım.


Bugünkü Adana koşu tahminleri için ilk ayaktan bir bankom olacak. Çok uzun zamandır maidende kalan ve de birkaç defa kazanacak gibi olup kaybeden Direktör'ün artık birincilik yapıp maidenden çıkacağına inanıyorum. Evvelki sene çimde koştuğu yarışlar da güzel olan safkan bu koşu için de güzel hazırlanmış. Geçen defa Ahmet Çelik'le çok az bir farkla kaybeden safkanın bu defa kazanan olmasını bekliyorum.

Koşu tahminlerimde ikinci ayağı iki atla geçmeyi hedefliyorum. Beğendiğim atlardan biri olan, sezon ilerledikçe daha iyi gruplarla koşmasını beklediğim Tekdalın İzi bu ayaktaki favorim olacak ve de daha kaliteli atlarla yaptığı yarışlarda iyi yerler kapan Royal Avşar'ı da yazıp bu ayağı geçmeyi bekleyeceğim.

Üstü üstüne birincilikleriyle Doru Yiğit, ayağına çabukluğuyla kısa mesafede Zübeyir ve de birkaç ay ara verip iyi de bir ikincilikle geriye dönen Özgenhan üçüncü ayakta küçük kuponlara yazılıp geçilebilir.

Yarışların ağır çimde koşulacak olmasından sebep benim koşu tahminleri favorim tam da mesafesinde yarışacak olan İdealist olacak. İlk rakip olarak da nefes açmış durumdaki Yırtlaz yazılabilir. Üçüncü olduğu yarışla Ünsalmış ve de Saadettin Boyraz'ın bineceği kaçak at Adilabi de yine küçük kuponlara yeter.


Yorum Gönderme

0 Yorumlar