En Son

Post Top Ad

10 Şubat 2019 Pazar

Memduhağa Rakiplerini Sürklase Etti


10 Şubat Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromu'nda gerçekleştirilen Satvet Koşusu'nda Memduhağa rakiplerini sürklase ederek kazandı.

1400 metre kum pistte 4 yaşlı beş klas ismi bir araya getiren Grup 2 mücadelede startla beraber liderliği alan Arslanturbo bu hakimiyetini 400 direğine kadar korudu ve bu noktadan sonra liderliği alan Memduhağa foto finişe kadar farkı 9 boya çıkarak şık bir galibiyet elde etti.

Daha önce Grup 2 Akbatur ve Grup 3 Göztepe Koşularında galibiyete uzanan safkan böylelikle üçüncü grup birinciliğine ulaşmış oldu. Bedri Akbulut’un sahibi olduğu ve antrene ettiği, Karacabey Tarım İşletmesi yetiştirmesi  MEMDUHAĞA (Özhaber - Cerenim / Batyskaf) bu koşu ile beraber kazancını da 1.069.650 Türk Lirasına yükseltmiş oldu.

Selim Kaya ile daha önce Grup 3 Necip Fazıl Kısakürek koşusunda kazanan EGEBERK (Kafkas Şahı - Maşuka / Antepli) ikinci olarak ayrılırken, koşunun yükünü çeken ve sonlardaaa tempo kaybeden ARSLANTURBO (Turbo - Tatişko / Haberbatur) jokeyi Akın Sözen’le üçüncü,  Ahmet Çelik'in bindiği DEMİRTURBO (Turbo - Demirnaz / Demirkazık) ise dördüncü oldu. Memduhağa için bitiriş derecesi 1.37.12 olurken, farklar da 9 Boy - 3 Boy - 4 Boy olarak açıklandı.

Memduhağa'nın sahibi Bedri Akbulut adına kupayı Mücahit Yıldızhan, Nazan Pedükcoşkun'un elinden alırken, İzmir Hipodrom Müdürü Ahmet Ertan ve Komiserler Kurulu üyesi Ahmet Özbelge de hazır bulundu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Your Ad Spot

Sayfalar