10 Şubat Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromu'nda gerçekleştirilen Satvet Koşusu'nda Memduhağa rakiplerini sürklase ederek kazandı.

1400 metre kum pistte 4 yaşlı beş klas ismi bir araya getiren Grup 2 mücadelede startla beraber liderliği alan Arslanturbo bu hakimiyetini 400 direğine kadar korudu ve bu noktadan sonra liderliği alan Memduhağa foto finişe kadar farkı 9 boya çıkarak şık bir galibiyet elde etti.

Daha önce Grup 2 Akbatur ve Grup 3 Göztepe Koşularında galibiyete uzanan safkan böylelikle üçüncü grup birinciliğine ulaşmış oldu. Bedri Akbulut’un sahibi olduğu ve antrene ettiği, Karacabey Tarım İşletmesi yetiştirmesi  MEMDUHAĞA (Özhaber - Cerenim / Batyskaf) bu koşu ile beraber kazancını da 1.069.650 Türk Lirasına yükseltmiş oldu.

Selim Kaya ile daha önce Grup 3 Necip Fazıl Kısakürek koşusunda kazanan EGEBERK (Kafkas Şahı - Maşuka / Antepli) ikinci olarak ayrılırken, koşunun yükünü çeken ve sonlardaaa tempo kaybeden ARSLANTURBO (Turbo - Tatişko / Haberbatur) jokeyi Akın Sözen’le üçüncü,  Ahmet Çelik'in bindiği DEMİRTURBO (Turbo - Demirnaz / Demirkazık) ise dördüncü oldu. Memduhağa için bitiriş derecesi 1.37.12 olurken, farklar da 9 Boy - 3 Boy - 4 Boy olarak açıklandı.

Memduhağa'nın sahibi Bedri Akbulut adına kupayı Mücahit Yıldızhan, Nazan Pedükcoşkun'un elinden alırken, İzmir Hipodrom Müdürü Ahmet Ertan ve Komiserler Kurulu üyesi Ahmet Özbelge de hazır bulundu.