Yarış Yorumları

Yarış yorumları için daha doğru bir yerde olamazdınız. Yarışan at yazarları her gün düzenli olarak her ilde yapılan koşulara ilişkin görüş ve düşüncelerini ücretsiz biçimde sizlere ulaştırıyor. Aşağıdaki bağlantı sizi doğrudan yarış yorumları sayfamıza yönlendirecektir. 
Değerli dostlar, sitemize AT TAKİP ALANI ekledik. Daha önce yarış yorumlarında  ücretsiz üye olanlar ve yeni üye olacak olanlar faydalanabilirler. Dilediğiniz safkanları takibe alırken notlarınızı girebiliyor ve bir dahaki koşularında aldığınız notlarla beraber görebiliyorsunuz. Bunun için de anasayfanın üst kısmındaki TAKİP ETTİKLERİM bölümünden size bir uyarı mesajı geliyor. Güle güle kullanın. Bugün Adana'da yağışlı bir hava var ve çok büyük bir ihtimalle koşular kum piste alınacak. Ben de bu çerçevede bir şablon hazırladım.

Günün ilk ayağında uzun zamandır kolladığımız ve bir türlü istediğimiz sonuçları elde edemeyen Direktör'ün bu defa birincilik ipini göğüslemeye biraz daha yakın olduğunu düşünüyorum. Muhtemelen yarış da 1900 metreye çekilecektir. Bu şartlar altında da favori olmayı sonuna dek hak ediyor ve güne tekle başlamak isteyenler tarafından da risk edilebilir.

Üst gruplarda başarılı yarış yorumlarına imza atan Royal Avşar, bugün dişine göre bir grup bulmuşa benziyor ancak safkanın idmanlarını eksik bulduğumdan ben ne alternatif tek ne de banko olarak değerlendireceğim. Koşuya böyle bakınca diğer safkanlar arasında da bir denge olduğu görülüyor. Grubun bir diğer kalite ismi olmakla beraber uzun bir arası bulunan Zümrüthan, koştukça kendisini geliştiren ve bu tip rakiplerle koştuğu yarışlar başarılı olan Tekdalın İzi, zaman zaman bu denklikte gruplarda sürpriz sonuçlar elde eden Falez ve ard arda gerçekleştirdiği galoplarla buraya hazırlanan Samravhan benim şans verdiğim isimler.

Üst grupla giriştiği mücadelenin son 150 metresine dek direnen Zübeyir, bugün yarış yorumlarına göre bir beyaz bayrak ayna yarışı yapmaya yakın görünüyor. Daha önce iki kez foto finiş çizgisini rakiplerinden önde geçen safkanın bu galibiyetleri bugünkü jokeyi Mehmet Akyavuz idaresinde ve aynı mesafede. Önde gitmek konusunda ısrarcı bir rakibi ya da rakipleri olursa da öne yakın giderek bu koşuyu lehine çevireceğini düşündüğüm Zübeyir'i günün bankosu olarak öneriyorum.

Orjin bakımından beğendiğim bir isim olan Bachelor Degrees, 800 metre 24 // 49 çalışarak derecesi ile formda olduğunu yarış yorumları için gösteriyor. Danyal Kaya da kazandığı son altı yarışın beşinde antrenör Sabit Eren'in hazırladığı safkanlarla başarı sağladı. İkili  arasında iyi bir uyumdan da söz edilebilir. Pistin ıslak olmasıyla şansı artacak olan Puro, kariyerinin ilk koşusunda birinciliğe uzanan Son Of Hakeem ve son koşusu gücüne ölçü olmayan Kara Derviş benim bu ayakta tercih ettiğim safkanlar.

El değiştirdikten sonra ilk koşusunda elde ettiği ikinciliğinde maidenden çıkmaya istekli görünen ve bugün de ideal şartlarda start alacak olan Demanoğlu uygun rakipler arasında ön plana çıkan safkan. Koşunun yarış yorumları ışığında kum piste dönmesiyle şansı artacak olan Fındık Kızı, son startında kıpırdanan Sıraçağa ve eğer bugün çimde koşulsaydı, banko olarak önermeyi düşündüğüm ancak bu grupta kumda da başarı beklediğim Hızlı Meriç bu ayakta ön planda değerlendirilmesi gereken safkanlardır.

Günün son ayağında ise gördüğü yarış yorumlarının ardından toparlanan Yırtlaz süratli gidecek mücadelede dengi rakipler arasında benim favorim. Kumda eksik koşsa da formunu bulması ve grubun da uygunluğu ile İdealist, iyi hazırlanan Akhun, süratli ve inatçı safkan Adilabi, kum pistte başarılı yarışları bulunan Lokomotif ve ilerleyen dönemde daha iyi yerlerde görmeyi beklediğim Ünsalmış bu ayaktaki tercihlerim olacak.

Değerli dostlar, bildiğiniz üzere Yarışan At yarış yorumları sizlerin gösterdiği duyarlılık sayesinde büyüyor ve gelişiyor. Bu kapsamda bizlere destek vermenizi rica ediyorum, Şansınız bol, bahtınız açık olsun.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar