Açık Kırmızı, Yüreğim ve Muson Rüzgarı ile anneden kardeş olan Rosemary, maidendan çıkarken son 50 metreye kadar çok kolay geldi ve aprantisi buradan sonra yaptığı teşviklerle koşuyu lehine çevirdi. Bugün üzerinde Adana'nın başarılı jokeylerinden Mücahit Bayır olacak. Grubun denkliği ve hafif kilosu ile tatlı bir sürpriz gelebilir. Bugün banko tercihimi bu safkandan yana kullanacağım.

Program dahilinde sizlerin de hatırlayacağı üzere son koşularında favori hanesinde değerlendirdiğim Puro, Pelinsu, Sefirbey ve Cömert Çocuk gibi safkanlar koşuyor. Takibimden düşmeyen bu safkanlar arasında Sefirbey dışındakiler oldukça cazip durumdalar. 

Puro son startında jokeyinin yarış içerisindeki enteresan hamleleriyle dördüncü olurken çok iyi bir performans sergilemişti. Pelinsu iyi bir orjine sahip olmakla beraber Saadettin Boyraz tarafından da ikinci kez tercih ediliyor. Hazırlıkları iyi olan safkan süpriz hanelerindeki yerini almalı. Cömert Çocuk üst üste gördüğü yarışların ardından yükselen form grafiği ile yarış severin gönlünü kazanan İsa Akyavuz ile piste çıkacak olup gerçek potansiyelini sahaya yansıtması halinde kuponları yırttırabilir. Sefirbey ise kazanabileceği koşudan ikinci olarak ayrılmasından sonra bu kez jokey tercihi ile koşuyor. Değerlendirmeye almanızı tavsiye edeceğim bu safkanlarla ilgili bugünkü görüşlerim bu yönde.

Sitemizi desteklemeyi ihmal etmeyen tüm yarış sever dostlarıma teşekkür ediyorum. Şansınız bol, bahtınız açık olsun.