DENİZ YILDIZI: Çok süratli bir at olan Deniz Yıldızı bu  mesafede İzmir ıslak pistte 1.14.57 yaparakk gruptaki en iyi dereceye sahip olan at. Bugün yine liderliği almasını umduğum koşuda ön tarafta kendi temposuna ayak uydurabilecek bir at da göremiyorum. Bu yüzden altılı ganyan tahminleri dengi atlara son ana kadar direnç gösterip kazanan olma şansı var.

AYDURU // CAN HÜMEYRA:  Ayduru'nun geçtiği Pomalin'le Pişkin Kız, bu gruptaki atların çoğundan daha iyi. Bu defa mesafe biraz uzayacak ama orjin bakımından hiçbir sıkıntı yok gibi. Kilosu ağır ama bu rakiplere karşı gücüyle telafi edebilir. 1600 metredeki iki yarışında da aslında orta değil de altılı ganyan tahminleri uzun mesafe beklediğini gösteren Can Hümeyra da ilk defa çıkacağı 1900 metrede kuponlarda olmalı.


BABİ: Son yarışında My Royal Sun'ın 20 salise kadar arkasında bitirdi, Alaçatı Ağası'nın da 53 salise arkasındaydı. Gruba bir göz attığımda o iki atın burada koşması durumunda biri %50, öbürü de %45 AGF alır ve de diğerleri kalan %5'i bölüşür. Aklımdaki tek soru; daha evvelinde 1200 metrede hiç kazanmamış olması. Bugünkü yarış da o günkü gibi çok hızlı geçecek; Berbatov, Keremtosh, Elips üçlüsü önde çok sert tempo yaparken birbirlerinin enerjisini tüketirken sonlarda Babi, onun arkasından da altılı ganyan tahminleri West Grove'la Venus Daughter gelecek. Aslına bakarsanız Venüs Daughter 1200 metredeki en iyi at; toplam dört defa birinci olmuş. Fakat Babi'nin son durumuyla her şeyin üstesinden gelip kazanan olacağını düşünüyor ve banko öneriyorum. 

ALPTUĞHAN: Alptuğhan aslına bakılırsa, bu atları çok rahat geçmesi gereken bir safkan ama son koşularında gördüğüm kadarıyla eski formundan biraz uzak. Normalde hepimiz Kadhan'ı, Bildenhan'ı, Frikya'yı, Madrabaz'ı, Ağapersen'i en iyi zamanlarında hiç de zorlanmadan geçtiğini biliyoruz. Gerçi son çalışmalarını incelediğimde son iki koşusuna göre biraz ilerleme olduğunu da gördüm. Normal şartlarda banko yazmam gerekirdi ama dediğim altılı ganyan tahminleri gibi son iki yarışında beni biraz şüpheye düşürdü. Bu sebepten ben burada küçük kuponlar için tek önererek geniş şablonda yanına at yazacağım.


HARUNHAN: Şimdiye kadar hiç uzunda yarış kazanamadı. Yarınki 1400 metrelik yarıştan da silinmiş. Onun öncesinde de 2000 metre şartlı 5 koşuya olan kaydından vazgeçmiş. Burasının hedef olduğunu düşünüyorum. Bursa'da üçüncülük yaptığı kısa mesafedeki de koşuda galop tadındaydı. Baktığımız zaman aprantisi de Power King'e değil de Harunhan'a binmiş. İzmir pistini çok seven safkan biraz nemli olması beklenen pistle de uyumlu. Daha evvelinde koştuğu rakiplere bir göz attığımızda şu anki formuyla altılı ganyan tahminleri bu grubu geçecek gücünün olduğu da söylenebilir. Bugün önde kaçacak olan Power King'i çok yakından takip ederek bu koşuyu kazanma şanı çok fazla. Alternatif teklerimden biri.

GÖKHAN EFE: 10 Şubat'ta Barış Kurdu'yla 1000 metrede 56 kilogram altında 24.8 - 1.03.8 rahat yapan Gökhan Efe, bugün yine yarışı ön taraflarda kabullenecek ve de sonlarda liderliği alıp farkı açarken geriden çok güçlü gelecek Bitirim Dadaş'la Mount Monet'e direnmeye çalışacaktır. 

Altılı ganyan tahminleri yeni site tekrardan herkese hayırlı olsun. Eskiden olduğu gibi burada da desteklerinizi bekliyoruz. Herkese bol şans.