Değerli dostlar, altılı ganyan tekleri sitemiz açıldı ve şer odakları hemen spekülasyonları başlattılar. Sitemizin ücretliye geçiş yapacağı ve bunun için üye topladığımız şeklinde bir iftira zehrini sosyal medyada el altından yaymaya başladılar. Şimdi bu konuya açıklık getireceğim.


Biz 7 yıldır yarış yazarlığı yapıyoruz ve kendisinden oyun karşılığı para talep ettiğimizi söyleyebilecek bir tek kişi dahi yoktur. Bu sektöre reklam tıklamasından gelir elde edilebileceğini öğreten, yarış severin eline bu gücü veren biziz. Aksini de kimse iddia edemez. Bu konu üzerinde çok fazla durmayacağım çünkü gereksiz bir konuşma olacak.

Biz meselemize gelelim: Sitemizin %25'i bitmiş durumda. Yakında eklenecek olan yeni özellikleri kullanmanız için üye girişi yapmanız ve bunun için de ücretsiz üye olmanız gerekecek. Şu anda sitemizde sadece atlara ve paylaşımlara yorum yazarken ücretsiz üyelik isteniyor ancak ilerleyen süreçte birçok içeriği kullanmanız için bu gerekecek. ''Ücretsiz üye olmadan da yararlanamaz mıyız?'' diyenler olacaktır. Ücretsiz üye olmadan da tüm içeriklerden faydalanabilirsiniz fakat yorum yazamaz ve katkıda bulunamazsınız. Bir de site güvenliği, yorumların denetimi ve siber saldırılara karşı kimlerle muhatap olduğumuzu da bilmemiz gerekiyor.

Bununla beraber yakın zamanda, altılı ganyan teklerinde ücretsiz üyelik işlemini bitirmiş olanlara iki gün öncesinden yine ücretsiz olmak kaydıyla e-bülten gönderilecek. Bunu yapabilmemiz için elimizde mail adresinizin olması gerekiyor. Ayrıca ücretsiz üye olanların kendisine ait bir profil sayfası oluyor. Bunun da bir anlamı var ve dediğim gibi gelecek günlerde o profil sayfasının ne kadar işinize yaradığını altılı ganyan teklerinde sizler de göreceksiniz.

Bırakalım onlar iftira atsın; bozulan tezgahlarının derdine düşsün. Bizim yolumuz çetin, hedefimiz büyük. Geriye bakacak vaktimiz yok, yapılacak iş çok. Türkiye'nin en büyük at yarışı sitesi çatısı altında yarış severi bir araya getirip tek bir ağızdan istek ve taleplerimizi önce Türkiye Jokey Kulübü'ne dayatacak ve sonra da gücümüzün yettiği kadarını Tarım Bakanlığı'na kabul ettireceğiz. Sloganımızdan da anlaşılacağı üzere biz ''YARIŞ SEVERİN SESİ'' olmaya talibiz. Ne paralı site sahiplerinin ne sistem yardakçılarının ne de dümencilerin sesine tahammülümüz yok.

Bugünkü Bursa programı adamı rezil de eder vezir de. Altılı ganyan tekleri açısından zor bir program Birbirine çok denk atların mücadelesinde nasıl neticeler çıkacağını ben de çok merak ediyorum. Şablon oluştururken dışarı attığım her at aklımda kaldı fakat her zamanki gibi elimden gelenin en iyisini yapmaya gayret ettim.
TAKİP ATIM
Burada bugün şablonumda değerlendirmediğim bir attan bahsedeceğim. Sizler de takip listelerinize alabilirsiniz. Son koşusunda düzlüğe gerilerde çıkan ve en dış kulvardan iyi bir bindirme yapan Kasmanbey, bana yavaş yavaş toparlanmaya başladığı izlenimi verdi. Bugün yarın kazanacaktır. Yerim olmadığı için şablona dahil etmedim ve zaten bir kere daha izleyip anlık bir performans olup olmadığını da görmek istiyorum. Kaçıncı olduğu önemli olmadan bugün de iyi koşarsa, kazanması uzun sürmez.
GÜNÜN PLASE ATLARI
1. AYAK: Günün ilk ayağında uzun mesafede Sultanbatur, daha önce yarış kazandığı binicisi Halil Ketme'ye dönmüş olmasıyla favorim olacak. Sert gruplardaki yarışlarında sergilediği performansla Yarissa ağır kilolu olmasına rağmen grubun uygunluğu ile söz sahibi olabilir.
GÜNÜN SÜRPRİZLERİ 

1. AYAK: Araya girmeden önce Ninoşun Oğlu, Gülenyüz ve Oğlum Kayra gibi safkanların dibinde bitirdiği bir koşusu olan ve bugün dinçlikle etkili olmasını beklediğim Şahgözü günün sürprizini yapmaya aday safkandır.
3. AYAK: Alderamin ile tam kardeş olan Teyyare yine aradan gelip bir yarış gören isimler arasında yer alıyor. Bugün önde seri rakipleri var ancak daha önce 3-4 gidip sonlarda artırabildiğini görmüştük. Sürpriz seven jokeyi ile yeri olanların değerlendirebileceği bir isim.

6. AYAK: Grey Cloud ve High Tree ile tam kardeş olan High Level mesafe isteyen bir yapıya sahip. Bu yüzden takip listelerinize de bu şekilde kaydetmenizi tavsiye ediyorum. İki yarış önce içeriden iyi doldurmuş ve Liya'dan dördüncülüğü kurtarmıştı. Son startında düzlüğe çıkıldığında bir sorun yaşamış olacak ki aprantisine cevap vermedi. Bugün yarışta temponun yüksek olması halinde yapacağı kuvvetli ataklarla altılı ganyan tekleri rakiplerini avlayabilir.


2. AYAK: Günün ikinci ayağında ise son startında sonlarda etkili gelmesine karşın jokeyinin doğru güzergaha bir türlü sokamadığı Tuğtekin, bugün daha denk bir grupla mücadele edecek. Burakşah ve Şahşehriyar'ın anneden kardeşi olan safkan uzun soluklu maiden macerasından sonra iştirak ettiği kısa vadeli 6 mücadelede potansiyelini gösterdi. Bugün daha etkili koşacağına inanıyor ve altılı ganyan tekleri olarak öneriyorum.

Bugüne dek üç kez piste çıkan ve her yarışında üzerine biraz daha koyarak giden PİSSCA şimdiye dek sergilediği performanslarında bize, liderliği erken alması durumunda beyaz bayrak ayna yapabileceğini söyledi. Bugün de hafif kilosuyla öne düşüp beyaz bayrak ayna yapabileceği bir grup bulmuşa benziyor. Burada, benim sizlere Ocak ayının ilk günlerinde 000 şeklindeki totosuna rağmen iyi bir at olduğunu söyleyip önerdiğim ve iki üç hafta sonra tahmin vermediğim bir günde koşarak %1 AGF oranı ile bombayı yapan Tinemis de koşuyor. Bence ikisi de bu gruptaki rakiplerinden iyiler ancak bir tercih yapmam gerektiği için altılı ganyan teklerinde PISSCA'yı seçeceğim.

Altılı ganyan tekleri sitemizde reklam engelleyici kullanmayan tüm yarış sever dostlarıma teşekkür ederim. Zaten bunca emeğin arasında şuada çıkan ve tamamen güvenilir olan bir reklamın sizi rahatsız etmediğini düşünüyorum. Şansınız bol, bahtınız açık olsun.