Altılı tahminlerinde bugün kazandığı koşuda usta atlar gibi sprint atan Watch Me, başarılı jokeyinin idaresinde bir kez daha piste çıkıyor olması ve 1000 metre - 1.03, 400 metre - 25 // 39 gibi bu yarış için yeterli bulduğum hazırlıkları ile ilk atım. Bir buçuk aydır pistlerden uzak olsa da maidene veda ettiği jokeyi Akın Sözen ile buluşan Lady Yağmur, grubun en iyi derecesine sahip olmasının yanı sıra istikrarlı görüntüsü ve formda aprantisi ile Deniz Yıldızı, bu yarış için iyi bir hazırlık dönemi geçiren Shining Star, uzun mesafe ve sert gruptaki son startı ölçü olmayan Güzinka ve ara sonrası beşinciliğinde fena durmayan Ulumanitu bu ayak için tercihlerim olacak.


Mesafenin uzaması yarışı sürprize açık bir hale getiriyor ancak benim burada ilk tercihim Can Hümeyra olacak. Annesi Nes, daha önce Fehimhan'ı veren Aymu ile tam kardeş olan kısrak uzun mesafeye yatkın bir kısrak. Baba Cangıl da her mesafeyi koşabiliyordu. Bugün eküri, koşan iki tayından birini Kocakaya'ya teslim ederken diğerinde Dorukhan Palaur'u tercih etmiş. Bana göre de bu iki tay arasında en şanslı isim Can Hümeyra. Babası şampiyon Kafkaslı ile, annesi de bir başka şampiyon Tamerhan ile tam kardeş olan Sebahat son beşinciliğinde mesafe tutacağını göstermiş olması ve boş kilosu ile bir diğer şanslı safkandır. Yarış gören Başkonaklı da uzun mesafeye çok yatkın bir isim. Annesi Dahi, halen aktif koşan Vakurkız ile tam kardeş. Daha önce yarış kazandığı jokeyi ile favorinin en ciddi rakibidir. Bu mesafeleri çıkarabilecek bir diğer isim olan Rıfkiye,ve pisti biraz ıslak bulması halinde Gülten Ana koşu içerisinde şanslı gördüğüm diğer kısraklardır. Altılı tahminlerimde çoğu zaman yaptığım gibi favoriden yatmamak için Ayduru'yu da ekleyeceğim.

Berbatov, Elips ve Keremtosh'un süratlendireceği mücadelede sprinter yapısıyla Venus Daughter favorim olacak. Daha önce daha sert gruplarda başarı sağlayan kısrak hafif sıkleti ile ilk planda değerlendirilmelidir. Son üçüncülüğünde Alaçatı Ağası ve My Royal Son arkası üçüncü olurke düzlükte içeriden iyi bir sprint atan Babi de burada favorinin en ciddi rakibi olacak safkandır. Berbatov'un kazandığı gün dışarılardan kuvvetli gelerek fotoya yakın farkı yarım boya indiren West Grove da burada altılı tahminimde küçük kuponlarda yerini alması gereken isimler arasında.

Bugün startla birlikte liderliği alacak olan Golden King hafif tempo sürükleyeceği koşuda son metrelere dek birincilik mücadelesinin içinde kalmasını beklediğim isim olacak. Bu isim gerçek gücüne yakın yarışları yeni yeni yapmaya başladığına inandığım bir safkan. Ben burada rakip olarak Ünalamca'yı tercih ediyorum çünkü yarış düşündüğüm tempolarda seyrederse, öne yakın gidip düzlükte koşuyu çalacak form ve potansiyele sahip olduğuna inanıyorum.

Bugün bu koşuyu Dymaxion, Harunhan ve Power King süratlendirirken Neon Knight'ın da yakın takip edeceği bir mücadele seyredeceğiz. Ben burada formda aprantisi Mertcan Çelik idaresinde start alacak olan ve tam bir tempo atı olan Power King'i favori hanesinde değerlendireceğim. İş sprinte kalırsa Reco, Neon Knight ikilisi devreye girecektir. Son üçüncülükleri ile Harunhan ve Dymaxion'ı da yazarak altılı tahminimde bu ayağı kapatacağım.

Son startında sulu pistte startta 10 boy oyalanan Bitirim Dadaş sulu pistte 1200 metre boyunca sprint atarak hem iyi ara kapattı hem de güzel bir ikincilik elde etti. Bugün yine en dış start tercihi kalabalık koşuda tedirgin ediyor. Biraz geç çıkıp yer tutma mücadelesine girişirse, bu yine ciddi bir avantaj kaybı olacaktır. Ancak bu programda son ayakta bu riske girileceği kanısındayım.  1000 metre - 25 // 1.05 şeklindeki sıkılmadan yaptığı galobu da tatminkar görünen tayı 200 metre daha da uzayan mesafede günün bankosu olarak öneriyorum. Her zamanki gibi altılı tahmin sitemizi engelleyici uygulamalar kullanmayarak reklamlar konusunda desteklemeyi ihmal etmeyenlere teşekkür ediyor ve herkese bol şans diliyorum.

Sitede ufak tefek aksaklıklar oluyor. Gördükçe düzeltiyoruz. Özelikle üye olma konusunda hem mail ile hem de Twitter ile girişte sıkıntılar yaşandığı bilgisi sizlerden bize ulaşıyor. En geç 1 hafta içinde sağlıklı bir şekilde kullanacağınız bir site haline gelecek. Bu tarz problemleri henüz açılmış olmamıza verdiğinizi biliyorum. Sabır ve desteğiniz için teşekkür ederim. Sağ olun.

Değerli dostlar yeni altılı tahmin sitemize hoş geldiniz. Emektar sitemiz Sihirli Kantarma'yla başladığımız yolculuğa Yarışan At ile devam edeceğiz. Sitenin şu anki gördüğünüz hali %25lik bir potansiyeli temsil ediyor. Arka planda devam eden çalışmalar tamamlandığında eşsiz bir at yarışı sitesi olarak sizlere hizmet vermeyi sürdürecek. Anasayfada sağ üst köşede gördüğünüz ''Ücretsiz Üye Ol'' kısmı ile Facebook ya da Twittter hesabınızı kullanarak kolaylıkla üye olabileceğiniz gibi mail adresinizle de giriş yapıp size ait bir üye profili oluşturabilirsiniz. Sitemizden faydalanmak için bu bir koşul değil fakat siteye yorumlarınızla katkıda bulunmak ve ileride eklenen özelliklerden faydalanıp üye profilinizde kendinize ait bir yedekleme sistemine sahip olmak için ihtiyacınız olacak. Eğer üye olma hususunda sıkıntı yaşarsanız aşağıdaki rehberden de faydalanabilirsiniz.

Sizlerle birlikte çıktığımız bu yolda gittikçe büyüyen kitlemizin bize ilettiği talepleri Blogger temalı Sihirli Kantarma üzerinden gerçekleştirmemiz mümkün olmadığı için açtığımız Yarışan At, bundan sonra Sihirli Kantarma ile birlikte yarış severin ücretsiz kalelerinden biri olacak. Bazı dostlarımız Sihirli Kantarmayı neden kapatmadığımızı soruyor. Sihirli Kantarma şu anda Google sıralamalarında at yarışı ile ilgili etiketlerin neredeyse %90ında birinci sırada çıkıyor ve çok değerli bir site. Eğer orayı kapatırsak bu gücümüzü yitirmek bir yana hep beraber emek emek dokuduğumuz o ipek kumaşı da kaybedeceğiz. Yeni altılı tahmin sitemizin şu an için mevcut özelliklerini keşfetmek için bir gezinti yapmanızı tavsiye ediyorum. Herkese hayırlı uğurlu olsun.