En Son

Post Top Ad

26 Mart 2019 Salı

Altılı Tüyoları


Altılı tüyoları ilk koşuda Baba Dino son iki yarıştır hep konuşulan bir at olarak aklımda. Bugün ağır kilolu ama hem formu iyi hem de grup zorlu değil. Bu aprantiyle bir de çalışma yapmış. Son üçüncülüğünde de dikkatimi çeken safkanı bu defa birincilik için çok iddialı buluyorum. Günün bankosu olarak yazılabilir.


Dört aydır koşmasa da Ildır Rüzgarı, bu koşu evvelinde yaptığı üstü üstüne çalışmalarında çok hazır olduğunu gösteriyor. 600 metrede 25 - 38 çok rahat, 1000 metrede 1ç05 çok rahat gibi dereceler yapan ve de Mustafa Çiçek'le de ilk kez koşacak olan safkan daha evvelinde Bursa'da tam da bu mesafede üç kere kazandı. Bugün de yine birincilik çıkarmasını beklediği yarışta bankom olacak.

İstanbul iç pistindeki 1000 metrelik çalışmasındaki 25 - 1.04 rahat dereceli galobunda beğenimi kazanan Bavor Brao, 6 ay sonra koştuğu yarışında koşu başlar başlamaz liderliği alıp son metreye kadar da önde gelmiş ama çok kuvvetle bir sprint atan Kenobi'ye dayanamayıp ikinci olmuştu. Bu defa rakiplerine baktığımızda Kenobi gibi bir at olmadığı gibi diğerleri de o günkü rakiplerle denk duruyor. Bu defa çok da hızlı götürmeyip bitireceğine inandığım safkanı altılı tüyoları bankosu olarak tavsiye ediyorum.

Uzun mesafelere oldukça yatkın orjiniyle dikkat çeken Aza Lea, daha önce bu grubun üstünde rakiplerle mücadele etmiş ve yüzünün akıyla ayrılmıştı. Yaklaşık olarak iki aydır pistlerden uzak fakat idman bakımından sürekli faal bir kısrak. Bugün kilosu ağır olsa da bu grupla baş edebilecek bir safkan olduğunu düşünüyorum. Düşük sıkletli rakipleri liderliği alıp kendi temposunu koymasına izin verir mi bilinmez ama en kötü ihtimalle düzlüğe dek iki götürüp buradan sonra yapacağı ataklarla koşuyu çalabilir. İzmir'in başarılı aprantilerinden Enes Emre Doğru nezaretinde koşudan birincilikle ayrılmasını beklediğim safkanı altılı tüyolarında tek olarak öneriyorum.

Maidenda fazla kaldığına inandığım Stronger, bugün dişine göre rakipleri bulmuşa benziyor. Annesi Lady Kentucky'nin kazandığı son koşuda altılıyı yakalamıştım, bu yüzden kariyerine başladığı günden beri ilgiyle takip ettiğim bir isim. Son ikinciliğinde son ana dek kazanacakmış izlenimi verse de dış kulvardan çok kuvvetli gelen Biranda'ya geçilmişti ancak o gün bana artık maidenden çıkmaya niyetli olduğunu da gösterdi. Bugün Selim Kaya idaresinde startla birlikte liderliği alıp foto finiş çizgisine dek tüm rakiplerine cevap vererek birincilik ipini göğüslemesini bekliyorum.

Altılı tüyoları bu ayakta Angel Of Death'e 2 boy farkla kaybettikten sonra katıldığı 2000 metre mesafeli mücadelede tempoyu beğenmeyerek 1200 direği geçilirken liderliği alan ve çok kolay bir şekilde birinciliğe uzanırken 6 boy da fark atan Haskaya bugün de Batalla tempoyu çok yükseltmezse, aynı taktiği izleyerek koşuyu kazanacaktır. Oldukça formda olan ve uzun mesafede farklılaşan safkanın uygun rakipler arasında bir kez daha galibiyete yakın olduğunu düşünüyor ve günün de ikinci bankosu olarak düşünüyorum. Bugün Selim Kaya'ya güvenerek bir şablon oluşturdum. Dün İnnovation'a karşı yapabileceği bir şey yoktu. Çünkü yarış boyunca doğru stratejiyle koşmasına rağmen düzlükte de safkanın gücü yetmedi. Bugün kendisini affettireceğine inanıyorum.

Değerli dostlar, reklamlar konusunda altılı tüyoları sitemize vereceğiniz destekler çok önemli. Duyarlılık çerçevesinde katkıda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum. Şansınız bol, bahtınız açık olsun. Ankara'da yaptığı yarışlar sonrası Adana'ya gelerek üç koşuya giren Strong Belief her seferinde daha da iyi koşup güzel dereceler yaptı. Ahmet Çelik'in bindiği yarışında çıktığı gibi liderliği alıp son virajda farkı açmış olmasına rağmen diğer rakiplerinin ataklarına dayanamayıp üçüncü oldu. Bu koşunun evvelinde yaptığı çalışmaları da çok iyi olup yüksek ikramiye beklediğim programda bankom olacak. Kocaeli'de Sercan Tırpan'la 2000'de koştuğu gün attığı sprintle ikinci olmuş sonrasında da banko önermiştim. En son altıncı olduğu gün de 15 boy geç başlamıştı. Bu defa yine jokeyiyle koşacak olup yarışa da normal başlamasını bekliyorum. Dengi atlar içinde banko yazılabilir.

İki gün önce Adana'da başarılı kurgumuzla 2.115 TLyi hanemize yazdırdık. İnşallah bugün de aynı başarıyı yakalarız. Altılı tüyoları sitemize reklamlar konusunda verdiğiniz destekten ötürü teşekkür ediyorum. Şansınız bol, bahtınız açık olsun.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Your Ad Spot

Sayfalar