En Son

Post Top Ad

25 Mart 2019 Pazartesi

ALTILI YORUMLARI


Altılı yorumları, her at yarışı yazarının tahminleri içerisinde banko, tek, sürpriz, bomba ya da favori olarak tavsiyede bulunduğu ya da kendi görüşleri çerçevesinde herhangi bir atla ilgili yarış severlerle paylaştığı fikirleridir. Bazen kısa, bazen uzun olan bu yazılar orjin bilgisi, galop ayrıntıları, koşu bitiriş derecesi, takı değişikliği, jokey, apranti performansı, koşu şartları, yarışın gidişatı, safkanın katıldığı son mücadelesindeki genel görüntüsü gibi veriler ışığında hazılanıp takdim edilir. 

Birçok site, gazete ve bültenin yanı sıra Facebook ve Twitter gibi sosyal medya mecralarında da altılı yorumlarına rastlamak ve ulaşmak mümkün. Eğer bu sitelere ait birer hesabınız varsa, arama kutucuğuna anahtar kelimeyi yazarak ilgili paylaşımları ve profilleri görebilirsiniz. Son yıllarda her iki blog da kendisini çok geliştirdi ve kullanıcılara aradıkları şeyle alakalı olarak en doğru ve isabetli sonuçları sunuyorlar. 

Altılı yorumları konusunda size aşağıdaki örneği sunacağız. İki ayrı safkanın günün bankosu olarak tavsiye edildiği ve atlarla ilgili birçok detay bilginin analiz edilerek aktarıldığını görüyoruz. Sizler de inceleyerek yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. 


Benim kanaatime göre Bayezid bu gruptan iyi bir at. Bugün daha önce yapıp başarılı olduğu gibi yine liderliği alacak olan Hidden Jewels'in hemen arkasında bekleyip son 200-300 metre kala dışına dolanıp liderliği alarak arkadan gelecek My Billionarie ve de Didactic'e de yanıt verecektir. Gökhan Kocakaya'nın çalıştırdığı safkan o gün için çok iyi duruyordu. Çok kaliteli olduğuna inandığım Bayezid çoğunu daha önce geçtiği grupta benim ilk bankom olacak.

Galoplar

800 metre:  23 - 48.5 rahat (51 kg)

600 metre: 22 - 34 rahat  (51 kg)

Halis Karataş, Dubai'de pasaport işlemlerinde bir sorun yaşadığından Gökhan Gökçe'yle koşacak olan Always Perfect ilk üç yarışını da kazanıp nasıl güçlü bir at olduğunu bize göstermiş oldu. Bir zaman ara verse de eski jokeylerden Nuri Şölen'in özene bezene hazırladığı safkanın galopları çok iyi ve de durumunun da güzel olduğunu bize yansıtıyor. Bugün jokeyinin başlar başlamaz liderliği alıp çıktığı gibi bitirmesini bekliyorum, altılı yorumları için bankomdur.

Galoplar

1200 metre: 25 - 1.01 - 1.15.5 rahat (56 kg)

800 metre: 25.4 - 50.8 rahat  (56 kg)

Sizinle altılı yorumları örneğimizi paylaşmış olduk. Emsalinden de anlaşılacağı üzere yorumcular safkanlar hakkında sahip oldukları bilgileri ve deneyimlerini tek tek kelimelere dökerek paylaşıyorlar. Buradan sonra tercih size kalıyor ve bu görüşler kafanıza yatarsa değerlendiriyorsunuz. Kim bilir belki de büyük bir ikramiyeyi kazanmanız için gereken tek şey sihirli bir yorumdur. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Your Ad Spot

Sayfalar