En son geçildiği Kızımazra'yı bu defa geçeceğini düşündüğüm Madam Alya bankomdur. Sebebine gelecek olursak; bu kısrak aslında uzun mesafelerde daha iyi koşabilecek orjinli. Anası Alya'yı benim gibi hatırlayanlar vardır, zaten daha üç beş sene önce koşuyordu. Geçen günlerde İstanbul'da uzunda kazanan Gödek'in annesi Doku'yla da akrabalığı var. Yani bana göre bugün tam da mesafesinde koşacak. Bu defa 25-1.04-1.17 ve de 25 - 35 rahat galoplarıyla da daha iyi hazırlandığını gösteriyor. En beğendiğim jokeyler arasında olan Tolga Yıldız'la kendisine göre grupta ve kazanacaktır.

İzmir'e daha geniş yorumlu şablonum olacağından Kocaeli'de sadece bankomla ilgili bir yorum yazdım. Sitedeki diğer Kocaeli tahminine de bakmanızı öneririm. Sitedeki diğer alanlar olan puanlı koşu programı, galoplar gibi sayfaları da aktif olarak kullanabileceğinizi söylemek isterim. Ücretsiz olarak üye olmaktan da çekinmeyin. İleriki günlerde hazırlanacak olan bülten tüm üyelere ücretsiz bir şekilde yollanacak. Sitenin son günene dek herkese açık ve bedava olacağından şüpheniz olmasın.

İZMİR BANKOM CAZİP

Bugünkü tahminlerimde kazanacakları yönünde herkesin birleştiği Kinowa ve de Celaliye dışında bir banko yazıp sizin için altılıyı cazip kılmayı deneyeceğim. Onlara inananlar için de altılı şablonum ufak tutuyor.

MEHMET KAYA İLE FINDIKKIRAN

İki gün sonraki KV yarışa güçlü rakipleri gelince bu koşuyu tercih eden Fındıkkıran, programa bakıldığında iki at binen Mehmet Kaya'nın İzmir'de olma sebebi gibi geldi bana. Kocaeli'de de binebileceği atlar varken İzmir yarışlarına deklare olan jokeyin en şanslı olduğu at şüphesiz ki bu. KV yarıştaki üçüncülüğünden sonra Özcan Yıldırım'ın dikkatinden kaçmayan Bana küçük kuponlara yeter gibi.


BANKOM STEEL CLAW ÇIKTIĞI GİBİ BİTİRECEKTİR

Ayın 17sinde 58 kilogram altında 1200 metrede 25.7 - 1.01.7 - 1.16.7 yapan Steel Claw'un en son birinciliğini aldığı Mustafa Çiçek'le yine çıktığı gibi bitirip kazanan olacaktır. Bugün kendisi gibi süratli at olan Castaway'i de jokeyi iyi biliyor. Onu nasıl geçebileceğinin stratejisini çoktan yapmıştır. Zaten o kazandıkları günde de Blackball sıkıştırmıştı ama Steel Claw'un temposu hiçbir yerde düşmedi. Bugün de hızlı rakiplerinin baskısına rağmen beyaz bayrak ayna yapmasını bekliyorum.

MESAFESİNDE KOŞAN KINOWA

Bugün tam da mesafesinde koşacak olan Kinowa, ön taraftaki Alaçatı Ağası ve de Bedwulf arasındaki çekişmeyle beraber kendisi için yükselecek tempoda kazanan olmasını beklediğim at. Ayın 15inde 23 - 1.02 - 1.15 yapan safkan son dört koşusunun üçünde eksik kaldığı uzun mesafede koştu. Rakiplerinin çok iyi olmamasından sebep de iyi sonuçlar aldı ama arada girdiği 1600 metrelik koşuda kazanmasını bildi. Şimdi mesafe 1400 metre olduğundan çok daha rahat kazanmasını bekliyorum. Ahmet Çelik'e güvenim yok denecek kadar az olduğundan yanına bir Halis Karataş'la daha evvelinde 1500 metrede kazanan Katma Değer'i yazacağım.

ALT GRUPTA CELALİYE

Üst gruplarla yaptığı yarışlardan sonra bugün kolay rakipler bulan Celaliye konusunda beni tek düşündüren en son altıncı olduğu gün en geride bitirip 1,5 ay koşmamış olması. Demek ki bir sakatlığı oldu. Düzenli galoplarına da bir ay ara vermiş. Ama yine de son yaptığı biri kısa ikisi uzun üç galobuyla bu grubu geçebilir. Olur da kötü bir koşu yaparsa yarış çok karışacağından sebep ben rakip olan dört atı geniş kuponlara önereceğim.