At Tahminleri

Hiç yorum yok

Bugün İstanbul yarışlarında bankom son ayakta olacak. En iyi jokeylerden biri olan Halis Karataş'ın bineceği Cangüven'i kalabalık koşuda banko yazacağım. Bununla ilgili olarak açıklamamı yorumlarımda yapacağım. Diğer ayaklarda da sürpriz atlarla yüksek ikramiye peşinde koşacağım. Güvendiğim atlara öncelik verip yazabildiğim kadar detaylı yorumla size yardımcı olmaya çalışacağım.


Geçen sene Hışman Çizik'le Pendragon'u KV6 yarışta geçen Fırey Ates'in üçüncü olduğu günde jokeyi çok da üstüne gitmemişti. O günden sonra çalışmalarında ilerleme görünen safkanın sprinter özelliğiyle  Diamond Dash, Irısh Country ve de Altın Kafes'in hızlandıracağı bu koşuda kalitesiyle kazanan olması zor değil. Eğer buradaki atlara temposunu benimsetebilirse Diamond Dash bir solukta bitirebilir.

Efesli'nin üçüncü olduğu yarışta geçildiği Babaselver ve de Pratik Nevzat da bu ayakta koşacak ama o günden bu yana çalışmalarında kendini daha da ilerletmişe benziyor. İdman pistinde çalıştıran jokey kantarmasını zor zaptediyordu. Dün beni çok yanıltan Müslüm Çelik'le de koşuyor olmasından sebep favori yazacağım. Ahmet Çelik'l bir başka koşan Gezegen, onunla aynı yarışta çok güçlü atlar içinde üçüncü olan Sonemir ve de 62 kilogram ağırlık altında Pratik Nevzat'la Yağızat arkasından üçüncü olduğu gün binen jokeyi Furkan Yüksel'le yarışacak olan Acartürk bu ayakta  yeter gibi.

Uzun mesafeli yarışın sonlarında burada da koşan Çelikman'la lute giren ve foto finişin ayırabildiği Fatih Ağa şimdi tam mesafesinde koşacak. O yarışından sonra 27 - 53 rahat yaparak formunun devam ettiğini belli eden safkan dört tane Kaizbert atının birincilik için yarışacağı koşuda benim favorimdir. Son kötü yarışlarıyla biraz şüphe düşüren Benhalil ve de rövanşı almak isteyecek olan Çelikman'ı rakip görüyorum.

Virajı en sonda döndüğü, jokeyinin de dışarı çıkarırken biraz beklemek zorunda kalıp sprinte kaldıramadığı Hırslı, o gün kazanan at dahil diğer bütün rakiplerinden daha rahat bir tempoda koşuyordu. Eminim ki erken sprint atsaydı, bugün onu bu yarışta izlemiyorduk. Bu defa Akın Sözen'i daha zekice binip kazanacağı bir grup var. Yine son yarışında bariyer dibinden gelip istediği yarışı yapamayan ve de idman pistinde formunda ilerleme gördüğüm Tumbulyalaz, son yarışı kötü olsa da Bursa'da iyi hazırlanan Daryüz ile yine koşu içinde trafik sorunu yaşayıp dördüncü olan Sündüs Sultan ve de çalışmalarında beğendiğim Kurabiye Canavarı yeterli gibi.

Uğur Bubam, Rubuco ve de Serenity gibi atlarla yaptığı yarışta yakın arayla beşinci olan Furi'ye bugün de o günkü jokeyi Akın Sözen binecek. Zaten kazandığı tek yarışta da o binmişti. Üçüncü olduğu yarışta da başlar yavaş geçince ön tarafta beklemiş ama sonlarda istediği kadar iyi gelememiş ya da öndeki atlar tempo kaybetmemişti. Üç hafta dinlenen ve de bu yarışa hazırlanan safkan kendisiyle eşit atlarla koşacak olmasından sebep bugün sürpriz beklediğim at olacak.

Daha evvelinde çimde 1900 metrede kazanan Cangüven geçen haftalarda yarış gösterilen bir at. Bugün de Halis Karataş biniyor. Şimdi aygırlık yapan ve de şampiyon atlardan biri olan Talip Han'ın anadan kardeşi durumundaki safkan çimde de, kumda da, sentetikte de çok iyi koşmasını beklediğim bir at. Şubat'ta yaptığı iyi çalışmalarla bu koşunun hedef olduğunu belli eden safkan günün de bankosudur.

Bu site hepimizin ve daha ilk haftası olmasına rağmen her gün en az 25 bin kişi giriyor. Bu da demek oluyor ki ileride hedef koyduğumuz 100.000 kişi hayal değil. Ne kadar çok kişi girerse, daha da güçleniyoruz ancak hosting masrafları da katlanıyor. Reklamlar konusunda hassasiyet gösterenlere teşekkürler. Lütfen reklam engelleyici kullanarak gelirin önünü kapatmayın. Herkese bol şans.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder