Son dakika gelişmelerinden, at yarışı bankolarından, çıkan atlarla beraber yapılan kurgu değişikliklerden ve yayınlanan tahminlerden haberdar olmak için bizi Facebook'ta takip edebilirsiniz. Siteden çıkmadan bu işlemi yapmak için cep telefonlarından girenler sayfanın alt tarafına doğru ilerleyebilir. Bilgisayarla sitemizi ziyaret edenler ise sağ tarafta Facebook beğen butonunu görebilirler.


İlk ayakta koşan Çeko Dayı son yarışında biraz da jokeyi Kocakaya'nın hatalı binişinden kaybetti. O günkü at yarışı bankoları ve rakipler Honey Rider, Vancouver, Kıng Of Rock ve de Eskayrayken bir önceki yarışında zaten bu grubu ağır kiloyla geçmişti. Bugün yine ilk sıradan yazacağım. İdman pistinde çok beğendiğim Aybars ve de uzunda koşacak olan Tolerans küçük kuponlara yeter gibi. İkinci ayak satış koşusunda her zaman yaptığım gibi kendi sıralamamı şablonuma ekleyip en sürpriz atın gelmesini bekleyeceğim.

Üçüncü ayakta Hidden Jewels'la Last Shadow'un önlerde gideceği bir yarış olacak. Bu da en çok sprinti iyi olan Uludaz'a faydalı olacak. 600 metrede 21- 34 yaparken izlediğim ve de hiç zorlanmayan Pendragon, son yarışında Pendragon'la beraber dengi rakipleri geçen İmpulsive'i de yazıp sprinter atlarla bu yarışı geçeceğim.

At yarışı bankolarında maiden yarışta üç at yazacağım. Galoplarında çok iyi olan Şahımsın, bu ara form bulan Mehmet Kaya'lı Karadağlı ve de İstanbul'da iyi at binip başarılı olan apranti Burak Akçay'la Olric. Bence bu üç atla bu ayağı geçeriz.

At yarışı bankolarının beşinci ayağında Rubuco ve de Agera bu gruptan çok farklı atlar. Bu herkesçe bilinen bir şey zaten. Bütün kuponların çoğunda da bu ayak 2-4 şeklinde olacaktır. Ben ikisinden birini seçmem gerekse Rubuco'yu seçerdim çünkü onun uzunda iyi koşacağına inancım tam. İzmir'den çıkan İnferno'nun anadan kardeşi ve biliyorsunuz ki o Gazi'de cezasını yatırıp koşmuştu. Kurgumda yer olduğundan bu ayakta sürprizden iki at yazıp günün kalesi gibi duran iki atın geçilmesi halinde büyük ikramiye almaya çalışacağım.

7 ay sonra koştuğu yarışta nefes açan Ardanuçlu, bugün tam da kendisine göre atlar bulmuş. O yarışta ara vermiş olmasının dezavantajını koşunun çok hızlı gitmesiyle daha çok hisseden safkan bu yarış için de güzel hazırlıklar yapmış. İlker Soyad'ı da takip ettiğim kadarıyla antrenör Sedat Çiftçi'nin atlarıyla çok yarış kazanıyor. Son 5 ayda toplam 15 birinciliği bu antrenörün atlarıyla. Grupta öyle aman aman bir at yok. Zaten bir iki atın dışına çıktığı vakit hangi at gelecek olursa olsun şaşırtıcı olmaz. Bu at geçen seferki yarışına çıkmadan önce genel olarak İlker Soyad çalıştırmıştı ama o gün Danyal Kaya bindi. Şimdi kendisi bindiğine göre artık hazır olduğunu düşünüyor olmalı. Bugün at yarışı bankolarında son ayağı beklemeyi tercih edip banko olarak Ardanuçlu'yu yazacağım.

Sitemizde reklam engelleyici kullanmayanlara teşekkürler. at yarışı bankolarımız da sitede yayında. Herkese bol şans.