At Yarışı Tahminleri

Hiç yorum yok
At yarışı tahminleri sitemizde günlük olarak sizlere ulaştırılmaktadır. Yazarlarımız tüm bilgi ve birikimlerini ücretsiz olarak paylaşıyor. Şansınız bol olsun.

Çıktığı gibi bitirdiği yarışta burada da koşan Jimmny Cricket'le Jack Sparrow'u geçen Kızıltüy'e bugün biraz daha güçlü bir rakip çıktı. O da Lead Soldier ama onun da son yarışı çok iyi değildi. Bu sebepten Kızıltüy'ün bu grupta bir kere daha start verilir verilmez öne gelip son ana kadar da liderliği kimseye vermeden kazanma ihtimali var.

Son koşusunda da bankom olan Cangüven, bugün çok kolay rakiplerle karşılaşacak. İstanbul'daki 1000 metrelik çalışmasında 24 - 1.02 - 1.14 rahat yapan safkan Halis Karataş'la bugün herkes gibi benim de güvendiğim at olacak.
İyi orjinli Explosive Star bu yarışa çok iyi hazırlanmış duruyor. Yaptığı 1000-1400 metrelik çalışmalarındaki 1.00 - 1.28 dereceli çok iyi. At yarışı tahminleri, Bayezid'in ana baba bir kardeşi Barbarossa da 1200 metrelil çalışmasındaki 1.13 derecesiyle ilk sıralardan yazılabilir. En son olarak küçük kuponlara Bronsville de yazılarak bu ayaktan çıkılabilir.

Çaldıran Koşusu'nda dördüncü ve de Sakarya Koşusunda üçüncü olan Yamanlarbeyi çok kolay rakipler bulmuş. Şubattan bu tarafa yaptığı çalışmalarında hiçbir eksik yanı kalmamışa benzeyen safkan daha evvelinde İzmir'de de koşmuş kazanmıştı. Bugünkü rakipler de eskiye ölçüyle zorlu değil. Bu yıl son zamanların en iyi at binen jokeyi olan Gökhan Kocakaya'yla alternatif tektir. Bu ayakta bir tek iyi orjini olan The Difference'ı at yarışı tahminleri için geniş oyunlara önereceğim.

Bugünkü yarışta hem Arbedaş'ın hem de Güngörağa'nın olması tam da Kafadar'ın istediği gibi bir yarış olacağını gösteriyor. Bu yarışa aprantisiyle çok iyi hazırlanıp 1000 metrelik çalışmasında 1.09, 600 metrelik çalışmasında 41 yapan safkanı at yarışı tahminlerimde günün en sağlam bankosu olduğuna inanıyorum.

Çaldıran'da yakın takip edip bir ara kazanıra giren, Sakarya Koşusu'nda ise gerilerde bekleyip düzlük üzerindeki ataklarıyla üçüncülüğü kurtaran Yamanlarbeyi bir önceki startında da Kurtel Ekürisi'ni güçlü atları Fearless Action ve Long Runner'a kaybetmişti. Bu grupta o seviyede bir at yok. Uzun zamandır İzmir'de sürdüren safkanın ilgilileri kum pistte koşmayı tercih etmemiş görünüyor. Gazi hedefi olan ve şu anda bir sıralama yapılsa ilk 10 içerisine girebileceğini düşündüğüm Yamanlarbeyi'nin bugün bu grubu gerisinde bırakarak çim pist başladığı anda İstanbul'un yolunu tutmasını bekliyorum.

Son iki startında da Arbedaş'aa geçilen safkan için bugün koşullar daha müsait. Yarım boy farkla kaybettiği son yarışta aralarında 4 kglık bir fark vardı. Bugün aksi olarak Kafadar 2 kg daha avantajlı. Ayrıca Güngörağa da sıklet olarak 8 kg dezavantaja sahipken bu kez kilolar eşitlenmiş. Yani önde Arbedaş istediği gibi bir yarış yapamayacak. Bu da Kafadar'ın istediği gibi bir gidişata işaret ediyor ki kendisini tanıyan aprantisi ile çok şanslı olduğuna inanıyorum.

Uzun zamandır takibimde olan safkan geçtiğimiz yıl İzmir'de benzer rakipleri geçmiş ve Bursa'da Amazing Love'a burunla kaybetmişti. Şubat ayından bu yana idman pistinde iyi dereceler elde eden ancak bunu sahaya yansıtamayan safkanın vermiş olduğu aranın da bu konuda etkili olduğunu düşünüyorum. Bu ay içerisinde koştuğu iki yarışla toparlanan ve son yedinciliğinde starttan geç çıkmış olmasının da olumsuz etkilediği kısrağın dengi rakipler arasında sürpriz bir netice imza atma olasılığı çok yüksek olup at yarışı tahminleri takip listelerinizdeki yeri alması gerektiğinin altını çizmek istiyorum.

Değerli dostlar, duyarlılığınız bizler için çok önemli. Bu konuda at yarışı tahminleri sitemize destek olanlara teşekkür ediyorum. Şansınız bol, bahtınız açık olsun.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder