At YarışıBugün Kocaeli at yarışı tahminlerime bir de yedili plase ayağında dikkatimi çeken bir safkanı ilave ettim. Şansınız bol olsun.

SİMLIKIZ: Kısa ve uzun işlerini çok beğendiğim, at yarışı Kazibert temsilcisi Simlikız'ı vermiş olduğu araya rağmen uygun grupta yedili plase severlere tavsiye ediyorum.

VOLKANIMSIN: Son üçüncülüğünde yarışı önlerde kabullenen ve son metrelere dek de mücadelenin içinde kalan Volkanımsın'ı iki yarış öncesinde çok sürpriz durumdayken favori olarak önermiştim. O gün eshamesi okunmadı ama ardından yaptığı iki yarışta da iyi performanslar sergiledi. Bu kez at yarışı daha denk rakipler arasında koşunun en şanslı ismidir.
ARNAVUT: Arnavut da takibimde olan ve geçtiğimiz haftalarda daha sert bir grupta favori olarak önerdiğim bir safkan. 25 // 1.02 // 1.14 çalışarak ve 24 // 48 rahat galopları ile yeşil ışık yakan Arnavut kalite olarak zaten bu grubun biraz üstünde. Son koşuları istikrarsız olsa da idman pistindeki görüntüsünü sahaya yansıtması halinde başarılı bir sonuç elde edeceğine inanıyorum.

LARRY BIRD: Geçtiğimiz yıl özellikle Bursa'da uzun mesafede etkili yarışlar yapan Larry Bird, ara sonrası üst üste yarışlar gördü ve artık formunu bulduğunu da çalışmalarında gösteriyor. Bursa'da gerçekleştirdiği 25 // 1.03 // 1.18 rahat şeklindeki çalışmasını referans alarak günün sürprizlerinden birini gerçekleştirebileceğini söyleyebiliriz.

SON TOŞUR: Bursa'daki koşusunda virajı yedincilikte dönen safkan önce iç kulvardan başladığı ataklarına daha sonra jokeyinin teşvikleri ile dış kulvardan devam etti ve belki de kazanacağı yarıştan 1 boy farkla ikinci olarak ayrıldı. 1.13 çok rahat şeklindeki çalışmasında fazlaca sıkılmadan buraya hazırlanan safkanın jokeyi Furkan Yüksel bu defa erken dışa açılırsa, uygun rakipler arasında kazanması işten bile değil.

YURTYAPAN: Surkapı ve Bessey gibi isimlerle anneden kardeş olan Yurtyapan, kariyerine başladığı günden bu yana aralıklarla koşan safkan İstanbul'daki koşularında bu sınıfta oldukça başarılı bir isim olabileceğini gösterdi. Ara sonrası iki kez piste çıkan ve binicisinin idaresinde gerçekleştirdiği son çalışmasında elde ettiği 26.8 // 1.11 rahat şeklindeki derecesiyle etkili olabileceği sinyallerini veriyor.

RICH CAT: Kısa mesafede kendisini yeterince gösteremeyen Rich Cat, nihayet ideal olduğunu düşündüğüm 1900 metrede mücadele edecek. Bu tayın mesafe istediğini daha ikinci koşusunda yazmıştım. İdeal mesafesinde uygun rakipler arasında ağır kilosuna rağmen küçük kupon yapacaklara tek olarak öneriyorum.

SHARE TOGETHER: Annesi Natagora'nın şampiyon Kurtiniadis ile anneden kardeş olduğunu belirtmekte fayda var. 80 günlük bir arası olsa da hazırlıklarında açıklarını gidermişe benziyor. Orjin güzeli diyebileceğimiz safkan dinçlikle ters bir yarış yaparak tatlı bir sürprize imza atabilir.

BIG LIGHTNING: Mesafeye yatkın olduğunu düşündüğüm safkanlardan bir diğeri de Big Lightning, şimdiye dek bir kez uzun mesafede mücadele etti ve etkisiz kaldı ancak o gün pistin durumunun da etkili olduğuna inanıyorum. Boş kilosu ve sürpriz yapmayı seven binicisi ile kuponlardaki yerini almalıdır.

EAGLE PAW: Bursa'da gösterişli bir birinciliğe imza atan Eagle Paw, o gün önde sert tempoya giren rakiplerini fazla kaçırmadan üçüncülükte gitmiş ve viraj dönülür dönülmez iç kulvara girerek buradan yaptığı ataklarla koşuyu lehine çevirmesini bilmişti. O gün 1200 metre mesafede 1.13 gibi etkileyici bir derece çıkaran safkanın annesi bir kez koşup tabelaya giremeyen bir kısrak ve Kittens Joy temsilcisi. Ancak Only Now'ın Grup 2 galibi bir kardeşi bulunuyor. Only Now aslında iki yaşlılığında Arif Kurtel tarafından 62.000 $'a alınmış at yarışı bir kısrak ve bence ülkemize kazandırılmış iyi bir anne. Son koşusundaki görüntüsüyle bu grubu da geçmesini beklediğim Eagle Paw'ı başarılı jokeyi Tolga Yıldız ile küçük kuponlara tek olarak öneriyorum.

NİNOŞUN OĞLU: Atasoy'a boyun farkıyla geçilen safkan verdiği üç haftalık ara ile o koşunun yorgunluğundan sıyrılmış olmalı. Bugün ön tarafa çok fazla bulaşmadan bir önce kazandığı koşudaki gibi bir taktikle bu grubu geçebileceğini düşünüyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.

NEŞETİM: Uzun mesafede elde ettiği iyi sonuçlarla dikkat çeken safkan, favori olduğu son koşusunda at yarışı bariyer dibinde yaptığı ataklar yeterli olmayınca beşincilikte kalmıştı. Bugün grubun biraz daha müsait olmasıyla şansı artan Neşetim'in ön planda değerlendirilmesinde fayda görüyorum.

PORSUK BEYİ: Yarış hayatı riskli atlar arasında olan Porsuk Beyi, yaklaşık olarak iki yıldır yarış kazanamıyor ve at yarışı birincilik orucunu bozamaması halinde kalan üç koşusunda da tabelaya girmesi ya da iki defa ikinci olması gerekiyor. Son koşusunda tabelayı burun farkıyla bırakan safkanın formundaki ilerleme dikkat çekici ve her an kazanacak güce de erişmiş gibi görünüyor. Bu koşusunda ihmale gelmeyeceği gibi tabela bahis severlerin değerlendirmesi açısından ideal bir isim.

Değerli dostlar at yarışı sitemize Twitter hesabınızla da ücretsiz üye olabilirsiniz. Bununla beraber, reklam engelleyici kullanmayarak bizi desteklemeyi ihmal etmezseniz de çok mutlu oluruz. Şansınız bol, bahtınız açık olsun.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar