Banko at faullere maruz kaldığı yarıştan dördüncülük çıkaran Phanta Rhei, o gün bana o yarıştan sonra daha iyi koşacağını gösterdi. Ayrıca o rakipler de bugünkülere göre zordu. Starttan çıkar çıkmaz liderliği alacağı bu yarışta yine en son ana kadar direnerek bu defa kazanan olmak için elinden geleni yapacaktır. Küçük kuponlarda tek rakip gördüğüm at ise tempo işine gelecek olan Askoroz olacak. Akın Sözen'le üç kere koşup bir defa kazanan safkan bu ay yaptığı üç galopla koşuya hazır görünüyor.

İkinci ayak beni hep korkutan satış koşularından biri. Aslında Savaş Atı ve de Gezginci rakiplerine göre daha iyi atlar olsa da ben satış koşusunda beş atı birbirinden ayıramadım. Bu yüzden de Savaş Atı, Gezginci, Tunç Devri, Açık El ve de Özçocuk'la geçeceğim.

İkinciliği ve de üçüncülüğü birbirinden iyi olan Çivrilli mesafenin de 1900 metreye çıkmasıyla artık maidenden çıkmaya yakın gördüğüm at. Son yarışında Furkan Yüksel'in viraj dönüldüğü anda dışarılara gitmek yerine hakim olamayıp bariyere soktuğu Barut Efe, o gün adına yakışır bir şekilde barut gibiydi. Eğer doğru anda ve de doğru yerden gelebilse banko at önde giden rakibini geçme şansı da vardı. Son yarışında en gerilerden gelen, attığı sprintle yakın aralarla dördüncü olan ve de orjin olarak uzuncu olan Diriliş de yazılarak bu ayak geçilebilir.

Son yarışlarında daha iyi atları kolay geçen Patroniçe, bugün de kendisine çok uygun rakiplerle koşacak. My Sultan bana kalırsa, banko at çok yoruldu. Son iki haftada üstü üstüne yapacağı üçüncü yarış. Vikonya da uzunları seviyor ama formu çok iyi değil gibi. Bu sebepten rakipsiz gördüğüm Patroniçe'yi banko olarak öneriyorum.

Beşinci ayakta birbirine çok yakın atlar koşuyor. Bu ayakta sürpriz çıkma şansı da fazla. Bu sebepten ikramiyeyi artırmak amacıyla sürpriz gelmesini bekleyerek hepsini yazacağım. Yine de aradan gelip iyi bir dördüncülük yapmış olan Şirinyer Güzeli'ni ilk sıradan yazacağım.

Bungalow'un, Balakbaba'nın anadan kardeşi olan banko at Jacobin 4 ay sonraki koşusunda nefes açtı. O yarışında da size uzuncu olduğunu söylemiştim. Bu kez rakipler de daha kolay görünüyor. İki gün evvelki 800 metrelik 24 -49 çalışarak galobu da güzel. Bu grupta ilk sıradan yazmakta hiçbir sorun yok.
Her zamanki gibi banko atlarla bizleri desteklemeye devam ettiğiniz için teşekkür ederim. Artık siteye Twitter hesabınızla da ücretsiz üye olabileceksiniz. Herkese bol şans.