Diyarbakır At Yarışı Tahminleri


4. AYAK: Tuban Kama, Hoy Hoy ve Shape gibi uzun mesafe atlarıyla anenden kardeş olan ve üç ay ara sonrası bir yarış görmesinin ardından yatkın olduğu uzun mesafeye çıkan Lady Wilma günün bombasını gerçekleştirmeye aday isimler arasında.

1. AYAK: Kazandığı mesafeye geri dönen Kırmızıkaya, bu koşu için 28 // 1.10 rahat şeklinde dereceli bir galop yaparak bu koşuya deklaresini yaptırmış. Ekürisi Palermo da daha önce kısa mesafede benzer grupları gerisinde bırakmış bir safkan ve Hakan Yıldız'la da uyum içerisinde. Mevcut form durumlarına göre denk denilebilecek grupta eküriler bir adım önde.

3. AYAK: Son üçüncülüğünde Berthold'ün önde yalnız kalıp istediği tempolarda götürmesinden ötürü atakları etkisiz kalan Altınkop, bugün, Nalın İsyanı'nın da devreye girerek temponun yükselmesine katkıda bulunmasıyla şansını bir kat daha artırmış durumda görünüyor. Eğer önde bir liderlik çekişmesi olursa, bundan en iyi şekilde istifade edip adını birincilik hanesine yazdırabilir.
6. AYAK: Bir yarış önce ağır kilosuna rağmen bankom olan Cochabamba; bugün uygun sıklet, iyi apranti ve lehine gidişatı bulmuş durumda. 25 // 1.04 rahat şeklindeki 1000 metrelik galobunda da durumunun iyi olduğunu gösteren safkanın şansı tempo yükseldikçe artacaktır.

2. AYAK: Grup içerisindeki birçok safkanın istikrarsız oluşu, bu koşu Burgu ve Şerahlıkızı dışına çıkarsa, kimin kazanacağını bilmeyi güç kılıyor. İki safkanı karşılaştırdığımızda ise Şerahlıkızı'nın binici faktörüyle de ön plana çıktığını söyleyebiliriz. Ben ikisini karşılaştırdığımda; son ikinciliğinde rakibinin sürekli olarak set çekip sprint atmasına mani olmasından ötürü kazanabileceği koşudan ikinci ayrılan Şerahlıkızı'nın uzayan mesafede daha şanslı olduğunu düşünüyor ve günün de bankosu olarak öneriyorum.

5. AYAK: İki yarış önce Great Master ve Sefirbey arkası üçüncü olurken, son koşusunda da Shutka arkası bir ikincilik yaptı. Her iki koşusunda da birinciliğe yakın olan safkanın yarış stili kazanmasının önüne geçti; bariyer dibini seven ve düzlükte buradan artırarak gelmeyi tercih eden Anka; bu iki yarışta da kendisinin uzağında ve dışında iki safkanın birbirini sürükleyerek götürmesinden ötürü iç kulvarda kendi halinde bir yarış yapmak zorunda kaldı. Eğer o safkanlar mücadele çemberinde olsaydı, bence bu iki koşuyu da kazanabilirdi. Bugün geçtiğimiz yıl kısa vadeli yarış kazandığı binicisi Müslüm Çelik'in daha akıllıca bir taktikle dengi rakipler arasından birincilik çıkarmasını bekliyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.

Sitemizin GALOP bölümünde bağlantıların açmadığı yönünde geri bildirimler alıyoruz. Anladığım kadarıyla köşedeki SAAT işaretinin üstü yerine koşu adına tıklanıyor. Tıklanması gereken yer saat simgesidir. Bunu yapıyor ve açılan sayfada galop göremiyorsanız, bazen gün içinde servis sağlayıcıda yapılan çalışmalardan ötürü kısa süreli yaşanan kesintiye denk gelmiş olabileceğinizi ve  sorunun ne sizden ne de bizden kaynaklanmadığını bilmenizi isterim. Sitemize destek olmaktan imtina etmeyen emeğe saygı çerçevesinde hassasiyet gösteren herkese teşekkür ediyorum. Şansınız bol, bahtınız açık olsun.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar