GÜNÜN BANKOSU: İstanbul'daki son koşusunda banko olarak önerdiğim Varlıklı, o gün düzlüğe dek kolay gelmiş olsa da rakiplerine nazaran oldukça ağır olan kilosunun altında ezildi ve uzun mesafeli mücadeleyi en gerilerde bitirdi. Bugün mesafenin kısalmış olmasının yanı sıra daha yatkın olduğuna inandığım kaba kumda koşacak olan kısrağın İstanbul iç pistinde çıkardığı dereceler sentetik çalışmalarıyla kıyaslandığında da bu düşüncemin doğruluğunu gösteriyor. Bugün denk grupla kilo kiloya koşacak olan Varlıklı'yı koşuyu kazanmaya yakın görüyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.

GÜNÜN PLASESİ: Son startında düzlüğe dek iyi getirdiği yarışın sonlarında oksijen duvarına çarparak tabela dışında kalan Kutluşahım bu kez daha tecrübeli ve iyi bir biniciyle piste çıkıyor. Bugün yine iç kulvar avantajıyla liderliği alıp ara sonrası gördüğü yarışın ardından uzayan mesafede daha etkili bir performans sergileyecektir.

GÜNÜN SÜRPRİZİ: Bu yıl bir yarış gören Hoppa bugün ilk defa ideal mesafesini tecrübe edecek. Nemli pistte 800 metre - 27 // 54 çalışarak işinin yanı sıra son dönemde yarış kazanmaya başlayan ve sürpriz atlarla ön plana çıkan Mahsun Demirbaş'la koşuya iştirak edecek olması da önemli bir veri. Yatkın olduğu mesafede dengi grupla koşacak olan safkandan günün bombası gelebilir.

GÜNÜN BOMBASI: Silent Scream ve Katisfaction'un süratlendireceği mücadelede, Eksik Etek, ön grubu yakından takip ederek düzlük üzerinde sonuca gidebilir. Birbirine dek safkanların boy göstereceği koşu her sonuca açık duruyor.

GÜNÜN NOTLARI: Günün ilk ayağında start alan Di Force son koşusunda start çıkışında yaşadığı sorun sebebiyle oldukça etkisiz kalmıştı. İkinci ayaktaki Gonca da son iki koşularında mesafenin daha uzun olması halinde daha iyi koşacağı görüntüsüne sahipti. Aynı koşuda uzun mesafeye çıkan Gülbenli de ters bir yarış yapabilir.