En İyi Galop ve Dereceler

Hiç yorum yok

Yazarlarımız hazırladıkları ücretsiz at yarışı tahminlerinde sizler için en iyi galop ve derecelere sahip safkanları tespit ederek bilgilendirmesini yapıyor.


Memduhağa çok kolay geçebileceği rakipler bulmuş. Bu grupta onunla ilgili söylenecek fazla da söz yok. Bu sebepten biz diğer koşulara bakalım.

KV koşuda Fatih Ağa'yla Taykut arkasından üçüncülüğü çok başarılı olan Zebercet, Kocaeli'ye erkenden gelip bir de çalışma yapmış olmasına ilaveten hafif kilosuyla da ilk sıradan yazılmalıdır. Kocaeli'deki yarışları birbirinden güzel olan Keleşhan, kazandığı aprantisinin bineceği Feyat Baba, formunun yükseldiğini son üçüncü olduğu yarışta belli eden ve en iyi galop ve derecelere sahip Karatepeli'yle, Kocaeli'nin iyi atlarından Şimşekberk de yazarak bu ayaktan çıkılabilir.

Kaybedip ikinci olduğu gün viraj dönüldüğünde diğer tüm atlara göre çok daha rahat giden Bafralı, aprantisinin kötü binişiyle kazanamadı. Bu defa Ali Can İşleyen'le kazanmak için elinden geleni ardında koymayacaktır ve de daha iyi koşacaktır. Küçük kuponlarda rakip olarak uzunda iyi koşabilecek atlardan olan Ruggerio yazılabilir.

Üçüncü ayaktaysa bu defa Özcan Yıldırım'la koşacak olması ve de hem Kocaeli hem de İzmir'deki yarışlarındaki performanslarından yola çıkılarak Rasim Bey ilk at yazılabilir. Açık yarışlara hazırlıkları devam eden Brave Azur da bu kez çok daha hazır olduğu koşuda küçük kuponlar için yeter gibi görünüyor.

Beşinci ayakta en iyi galop ve derecelerle birbirinden formsuz beş tane dişi at toplanmış. Bu ayaktan her türlü sonuç çıkabileceği gibi kaç zamandır takip ettiğim Sultanhan da beklediği birinciliğe kavuşabilir. Bankom daha sağlam olduğundan hepsini yazıp sürpriz arayacağım.

Son ayakta yarış görüp en iyi galop ve dereceler ışığında eski günlerine dönmese de böyle yarışlarda adını duyuracak duruma gelen Kasmanbey Erhan Yavuz'un da binmesiyle ilk atım. Son yarışında iyi atların hemen arkasında beşinci olan Milyoner, iki yıl sonra bir koşu gören Canyusuf, gruptaki iyi atlardan Uzun Bey, son yarışları kötü olmuş olsa da denk atlarla koşan Canyoldaş'la İstanbul'dan gelen Güldürgüldür ve de ikinci olduğu yarıştan sonra dinlenme arası vermese de o gün Kasmanbey'i de geçen Sultanbatur yazarak kapatabileceğimize inanıyorum.

Üçüncü ayakta en İbrahim Bekiroğulları'nın hazırladığı iki at olan sprinter Bitcoin ve kaçak Ömer İn My Heart arasında geçecektir. Bitcoin Akdeniz Derbisi'ne kayıt bile yaptırmayıp kısa mesafeli bu yarışı seçmiş. Ömer İn My Heart'ın Sumelhan'a liderliği bırakmayıp son ana kadar savaşacağı koşuda en kötü ihtimalle Bitcoin acı sprintini yapıp kazanacaktır. Bu ayağı bu iki atla geçebiliriz.

Son zamanlarda yakaladığı en iyi galop ve derecelerle ve yüksek formla üstü üstüne iyi yarışlar yapan Yükselim daha evvelinde de Saadettin Boyraz'la koşmuş ama hiç kazanamamıştı. Bu defa az atın koşacağı bu yarışta tam da mesafesinde koşacak olan safkan tecrübeli jokeyiyle günün bankosudur.


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder