En Son

Post Top Ad

28 Mart 2019 Perşembe

Gül Matra'dan İlk Kısa Vade


Şanlıurfa Hipodromu'nda düzenlenen kupalı koşuda Gül Matra isimli safkan apranti İsa Akyavuz ile fotoyu önde geçen isim oldu.

04 Şubat Cumartesi Günü Şanlıurfa Hipodromu'nda on bir 3 yaşlı İngiliz atını bir araya getiren mücadelede apranti İsa Akyavuz nezaretinde mücadeleye iştirak eden ve Mehmet Ulusoy'un yetiştiriciliğini yaptığı, Mahmut Karakeçi'nin sahibi olduğu GÜL MATRA (Kaneko - Arsuz / Always A Classic) isimli kısrak kazanarak kariyerindeki ilk Kısa Vadeli birinciliğine ulaştı. Böylelikle, Gül Matra 11. startında dördüncü birinciliğine ulaşırken, apranti İsa Akyavuz da bindiği safkanlarla 106. kez fotoyu önde geçerken üçüncü kısa vadeli birinciliğini de kazanmış oldu.

3 yaşlı safkan İngilizlere mahsus koşuya 6’sı dişi, 5’i erkek toplam 11 tay katıldı. Mahmut Karakeçi’nin sahibi olduğu, Mehmet Ulusoy tarafından yetiştirilen, GÜL MATRA (Kaneko - Arsuz / Always A Classic) aprantisi İsa Akyavuz idaresinde birinciliğe uzandı. Al dişi tay böylece 11. startında 4. birinciliğini elde etmiş oldu.

1400 metre mesafede ve kum pistte gerçekleştirilen mücadelede ALSİMA (King's Pleasure - Queen Of The Storm / Indigo Red) ikinciliği elde ederken, MİRZEBİN(Indian Days - Mavi Şimşek / Sea Hero) tabelanın üçüncü basamağında kendine yer buldu ve YOUNG BOY (Golden Sun - Gölcük Fırtınası / Young Prince) da dördüncülük hanesine adını yazdırdı.

38.000 TL ikramiyeli Kısa Vadeli 6 mücadelenin bitiriş derecesi Gül Matra için 1.31.22 olurken, farklar da 2 Boy - 1,5 Boy - 10 Boy olarak ilan edildi.

Kupa töreninde birincilik elde eden atın sahibi Mahmut Karakeçi, kupasını Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci'nin elinden aldı. Aynı zamanda Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Yücetürk, TJK Genel Müdür Yardımcısı Murat Kuluöztürk, Şanlıurfa Hipodrom Müdürü Mehmet Kazoğlu ve Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Şanlıurfa Şube Başkanı Yakup Elgaç da iştirak etti.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Your Ad Spot

Sayfalar