Bugünkü günün altılı bankoları ilk ayaktan olacak. Çok büyük sürpriz yaptığı gün Koçulaş'ı birinci at vermiştim ama bu defa ben Ağa Dadaş'ı banko tutuyorum. Bu yarışın çok yavaş gidecek olması fazlasıyla ona yarayacak. Hatta belki de liderliği alıp çıktığı gibi bitirebilir. Rakiplere baktığımda onun kadar güçlü bir at yok. Belki sürekli binen aprantisi M. Kayiş'ten ayrılıp Akın Sözen'le koşacak olan Golden Ship bir tehlike olarak görülebilir ancak ona da üstün geleceğine güvenim tam. Bir kere daha kazanacağına inandığım safkanı banko öneriyorum.


Ederlezi'yi pistlerimize kazandıran Shackleford'un bir temsilcisi olmakla beraber Berkehan ile de anneden kardeş olan Moment After, İstanbul'da gerçekleştirdiği hazırlıklarında yeterli seviyeye ulaşmış görünüyor. İlk startında koşuya biraz geç adapte olan safkan o gün uzayan mesafelerde çok daha başarılı olacağının da sinyallerini vermişti. İyi ellerde hazırlanan tayın bugün uygun rakipler arasında birincilikle tanışmasını bekliyor ve günün altılı bankoları olarak öneriyorum.

Günün altılı bankolarında istikrarlı yarışlarının ardından bugün eküri avantajını da arkasına alan Kızılyar ile elde ettiği son üçüncülükle kıpırdanan ve Şahpazlı gibi bir safkanla tam kardeş olan Şafak Abla ikilisi küçük kuponlar için tavsiye edeceğim safkanlar. Beşinci ayakta, müsait kilosu ve seri yapısıyla Harunhan koşu içerisinde ön plana çıksa da zaman zaman sergilediği performanslarla daha iyi rakipleri gerisinde bırakan Arkansas Soul ve öne yakın giderek düzlük üzerinde kendisine şans yaratmasını beklediğim Superstar Lady düşük bütçeli kurguların tercihi olabilir.

Günün altılı bankoları son ayağında önde istediği tempoları yakalayabileceğine inandığım süratli safkan Garanti ve eski formuna ulaşan Demirden yine burada öncelikli olarak tercih edilebilecek isimler. Reklamlar konusunda vermiş olduğunuz destekten ötürü teşekkür ediyorum. Şansınız bol, bahtınız açık olsun.

Özcan Yıldırım'la bir defa koşan Ayduru, günün altılı bankoları olarak o zaman kazanmıştı. Daha evvelinde de üç defa birinci geldiği 1200 metrede koşuyor. Rakiplere baktığımızda da çıktığı gibi bitirmesine engel olacak bir at yok. Özcan Yıldırım'la beyaz bayrak ayna koşusu gerçekleştirip kazanacağına inanıyorum. Beşinci ayakta Demirturbo'yla My Sultan, son ayakta da Baydöker'le Galyalılar'ı yazarak küçük kuponlarda geçebiliriz.