Günün Bomba Atı

Yarış hayatının son koşusu olan ve mutlak kazanması gereken Wannabe; iki yarış öncesinde Elfidam, Ashraqa, Amazing Love ve Komshu'nun dibinde bitirerek beşinci olmuştu. O gün 4 boyda geç çıkmıştı. Bugün varını yoğunu sahaya yansıtacak olan safkan günün bombasını gerçekleştirebilir.

İlk ayakta, daha önce uzun mesafeye yatkınlığından bahsederek favori olarak önerdiğim ve o gün sürpriz durumdayken ikincilik elde ederek haklılığımı gösteren Last Princess, lehine şartlarda katılacağı mücadelede Bursa'daki 23.3 // 35 rahat şeklindeki dereceli işiyle günün gizli favorisi olduğuna inandığım kısraktır.

İkinci ayakta koşacak olan Dökerson, son startında virajı sonlarda dönmesine rağmen düzlük üzerinde içeriden çok etkili gelmiş, sonrasında jokeyi safkanı dışa açmış ve ataklarına buradan devam etmişti. Bugün yine boş kilosu ile koşacak olan safkan denk grupta kazanmaya yakın isimlerden bir diğeri.

Beşinci ayakta ise, son koşusunda günün bankosu olarak değerlendirdiğim Estigeçti, benzer grupta iki boy geç başladığı mücadeleden beşinci olarak ayrıldı. O gün düzlük üzerinde safkanın genel görüntüsünü çok beğendiğimi söyleyebilirim. Jokeyi Kadir Tokaçoğlu da üzerine fazla gitmedi. Belki tempo biraz daha yükselse kazanıra da girebilirdi. Bugün Nalezen'in Kusursuz Güç'le birlikte sürükleyeceği ve tempoyu da yüksek tutacağını düşündüğüm mücadelede AGF oranı olarak birinci at çıkmayı hak ettiğini düşünüyorum. Fakat yorumlarımı yazdığım esnada üçüncü at konumundaydı.

Günün son ayağında koşacak alan Bafralı, son yarışında startı yavaş alınca iyi yer tutamamış ve önlere sarkarken de dışarılardan dolanmıştı. Daha sonra beşinciliğe giren safkan önde kaçan Kuzey Hamza ile birincilik mücadelesine girişti ve sonlarda içeriden gelen rakibine de geçilerek koşuyu yarım boy farkla üçüncü olarak tamamladı. Bugün starttan iyi bir çıkış yapması halinde biraz daha kısalan mesafede bitiriş çizgisini önde geçebilir.