Kıymetli dostlarım, sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır. Daha üç günlük sitemizi dün (16 Şubat 2019) tam 21.284 tekil kullanıcı ziyaret etti ve toplam 138 bin sayfa görüntülemesi gerçekleştirdi. Bize ve sitemize sahip çıkmanız bizim için çok önemliydi. Yaklaşık 2 yılımızı bu site için harcadık. Daha önce de söylediğim gibi henüz tamamlanmadı ve biz sezona girmeden tanıtımını yapmak açısından biraz erken açtık. Yapım aşamasında olan birçok sayfa ve uygulamamız var. Sizlere en kaliteli ve ücretsiz hizmeti sunma şiarımızdan vazgeçmedik ve doğru yolda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz. Bu yolda yürürken yanımızda sizlerin de olduğunu bilmenin yaşattığı haz ve heyecan tarifsiz. İyi ki varsınız.


GÜNÜN BANKOSU: Dört ay ara sonrası piste çıktığı koşuyu en gerilerde takip edip düzlük üzerinde güçlü sprintiyle ikinciliği kurtaran Flying Bird, kum pistte her mesafede başarılı olabilen bir kısrak. O gün koştuğu rakiplere baktığımızda bugünkülerin büyük çoğunluğundan bir hayli iyi olduklarını da söylemekte fayda var. Anladığım kadarıyla bu koşuya kenterlerle hazırlanan safkanın ideal temposunda koşulmasını beklediğim mücadeleden birincilik çıkarmasını bekliyor ve günün de bankosu olarak öneriyorum.

Günün ikinci ayağında son çalışması ilgi çekici olmakla beraber daha sert gruplardaki başarılı yarışlarıyla tanıdığımız Özlenen Gül favorim olacak. Adana'da şimdiye dek on bir kez koşup iki defa kazanan ve daha önce bu yarışın favorisi Dilber Gülü'nü de kolay geçen kısrağın binicisi Fatih Rüstem Bebek idaresinde gerçekleştirdiği 28 - 55 rahat dereceli galobunu sahaya yansıtması halinde birincilik hususunda iddialı olmasını bekliyorum.

Bitcoin kazanırken çok yakın aralarla bir dördüncülük elde eden ve Beceriklihan - Gloin çekişmesinden çok iyi istifade etmesini beklediğim Sky Wolf ve toparlanıp eski formuna ulaşmaya başladığını düşündüğüm Royal Avşar ile grubun şüphesiz en kaliteli atı olup son koşusunda 15 boy takılarak mücadelenin dışında kalan ve bugün starttan normal çıkması halinde adını duyuracağını düşündüğüm Oğlum Berat da iddialı isimler arasında gösterilebilir.

1000 metre 26  // 1.07 çok rahat ve 800 metre 24 // 49 rahat yaparak formunda ciddi bir artış olduğunu gösteren Bartolomeo bu koşuda öncelik vereceğim isim olacak. Yine aradan gelen bir isim olup hazırlıklarını tatminkar bulduğum Tonga, son koşusunu ölçü almadığım Madenci ve kazandığı koşudaki görüntüsüyle Bachelors Degree bu koşuda değerlendirilebilecek diğer safkanlardır.


Günün beşinci ayağında son uzun mesafeli koşusu ölçü olmayan Biturbo, son üçüncülüğü etkili olan Deman Oğlu, bu defa dinlendirilip iyi bir hazırlık döneminden geçen Çelikkardeşler, ara vermiş olsa da iyi orjiniyle Rüzgarayak ve piste ilk kez çıkacak olmasına rağmen çalışmaları göz okşayan Zavallı Çocuk benim ön planda tuttuğum isimler.


GÜNÜN BOMBASI: Son ayakta sürpriz bir isme yer vermek istiyorum. İlk iki startını kazanırken iyi bir at izlenimi veren, ardından kısa vadeli 6 mücadelede dördüncülük elde edip Grup 2 Kazım Karabekir Koşusu'na iştirak eden ve bir yarış daha koşup 4 ay verdikten sonra Diyarbakır'a gidip bir ikincilik yapan Şanşimşek ardından Urfa ve Adana'da etkisiz kalmış olsa da iyi kumaşı ve bu kez sert jokeyi ile günün bombasını yapabilecek potansiyelde bir at.

Değerli dostlar yazıları okumakta zorluk çektiğiniz konusundaki şikayetlerinizi değerlendirdik ve bu akşam mobil görünüme geçmeye karar verdik. Artık daha rahat bir şekilde okuyabileceksiniz. Sizlerden ricam her zaman yaptığınız gibi sitemizi destekleyerek daha büyük işlere imza atmamızın önünü açmanız. Hepinize çok teşekkür ediyorum.