Elim bir kazadan yaşamını yitiren at sahibi ve antrenör Mahmut Doğan adına düzenlenen koşuyu jokeyi Necmi Altın idaresine Afrikaander isimli safkan kazandı.

7 Şubat Pazar günü 11 dört yaşlı Arap atını bir araya getiren kupalı mücadele olan kısa vadeli 7 Mahmut Doğan Koşusu'nda , Mazlum Alak'ın sahibi olduğu ve Mehmet Emin Alak'ın yetiştirdiği AFRİKAANDER (Kaizbert - Uzlucakızı / Noktabatur) isimli safkan binicisi Necmi Altın idaresinde zafere uzandı.

1200 metre mesafede koşulan yarışta start verilir verilmez liderliği alan Afrikaander hiçbir rakibini yanına yaklaştırmazken, içeriden güçlü gelen Jet Halil, Velat Demir nezaretinde ikinci, dış kulvardan yaptığı ataklarla Vedat Kızmaz'ın bindiği Tumbul Şimşek üçüncü ve Menderes Avşar idaresindeki Asrasyad dördüncü oldu.

43.000 TL ikramiyeyi ekürisine kazandıran safkan toplam kazancını 264.610 Türk Lirası'na yükseltti. Afrikaander için nihai netice 1.25.58 şeklinde olurken, farklar de Boyun - 3 Boy  -1 Boy şeklinde açıklandı.
Kazanan atın sahibine vekaleten ödülü Mehmet Doğan'dan alan Ömer Alak'ın yanı sıra seromonide Mahmut Doğan'ın kardeşi Nusret Doğan, Şanlıurfa Hipodrom Müdürü Mehmet Kazoğlu'na bir plaket verdi. Törene, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Şanlıurfa İl Koordinatörü Dr. Sadık Yetim ile TYAYSD Şanlıurfa Şube Başkanı Yakup Elgaç da hazır bulundu.