Fedai Kahraman'ın sahibi olduğu Peri Lina isimli safkan Dubai'de ülkemizi temsil eden ilk isim oldu.


17 Ocak Perşembe günü Dubai World Cup Karnavalı (DWCC) kapsamındaki 3. gün koşuları tamamlandı. 14 Ocak Pazartesi günü Dubai’ye uçan kraliçemiz Peri Lina (Falco –Efisia / Efisio) da piste çıktığı ilk yarışından beşincilikle ayrıldı.


Günün ve karnavalın en önemli mücadelelerinden olan G2 Cape Verdi’de bu yıl 3+ yaşlı 7 kısrak birincilik mücadelesi verdi. 2005 yılında Ribella’nın kazandığı koşuda bu yıl tempoyu Monza belirlerken, Peri Lina iyi start çıkışı sonrası koşuyu üçüncülükte takip etti.

Son düzlükte etkili atakları neticesinde Godolphin Ekürisi’ne ait kısraklardan POETIC CHARM (Dubawi – Speirbhean / Danehill) jokey James Doyle idaresinde kazanırken, ekürisi ASOOF (Dubawi – Lady’s Purse / Doyen) ikinci, FURIA CRUZADA (Newfoundland – Nuestra Machi / Hussonet) üçüncü, Godolphin Ekürisi’nin bir diğer kısrağı VICTORY WAVE (Distorted Humor – Angel Craft / A.P. Indy) ise dördüncü oldu.

Fedai Kahraman’ın sahibi olduğu, Hasan Boyraz’ın antrenesindeki temsilcimiz PERİ LİNA ise jokey Selim Kaya idaresinde G2 Cape Verdi’den beşincilikle ayrıldı.

KOŞUNUN VİDEOSU:


Kazanan Poetic Charm için koşunun bitiriş derecesi 1600 metre çim pistte1.36.46 olarak kayıtlara geçti. Bu birincilikle kariyerinin 10. startında 5. galibiyetini elde eden Poetic Charm, ilk G2 zaferine imza atmış oldu.

Temsilcilerimiz Peri Lina ve Good Curry’nin 14 Şubat günü Dubai Meydan Hipodromu’nda piste çıkması bekleniyor.