İstanbul gece yarışı programı dâhilinde koşulan (Açık-A2/DHÖ) koşuyu Elif Kaya’nın sahibi olduğu, Anadolu Tarım İşletmeleri yetiştirmesi ŞAHİNTER(Tamerinoğlu - Elasay / Özgün) jokeyi Mehmet Kaya idaresinde kazanmayı başardı. Velat Karakuş tarafından antrene edilen 7 yaşındaki kır erkek safkan bu koşuyu geçtiğimiz yıl da yine Mehmet Kaya ile galip tamamlamıştı.

4+ yaşlı safkan Arap atlarına mahsus 180.000 TL birincilik ikramiyeli mücadele sentetik pistte 1500 metre mesafe üzerinden düzenlendi. 3 kez G1koşu kazanma başarısı gösteren DENİZİM (Altaha - İlkehanım / Yelhan) jokeyi Ahmet Çelik ile ikinci olurken, bir diğer klas safkan BAY EMİR(Kaizbert - Yelhanım / Yelhan) Mehmet Akyavuz idaresinde üçüncülüğe yerleşti. 5 yaşındaki al at UMUTLU (Saruhanağa - Artvin Güzeli / Kaizbert) ise İlker Soyad’la tabelayı tamamlayan isim oldu.

Koşuda kazanan safkan için bitiriş derecesi 1.39.82 olarak belirlenirken, farklar 1 Boy - 1 Boy - 1/2 Boy şeklinde sonuçlandı.
Koşunun ardından Şeref Tribünü’nde düzenlenen kupa töreninde, TJK Başkanı Serdal Adalı kazanan atın sahibi adına Erkan Gökçe’ye kupasını verdi.
Törene TJK Genel Saymanı Adil Mert Kaya, Yönetim Kurulu Üyeleri Yüksel Göktürk ve Tuğban İzzet Aksoy, Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Dr. Ender Aydıner, Asli Üyemiz Talip Öztürk ile davetliler de katıldı.