Sapanca Belediye Başkanlığı Koşusu Hafo'nun


Sapanca Belediye Başkanlığı adına düzenlenen ve son metreleri zevkli bir mücadeleye sahne olan koşuyu jokeyi Ahmet Çelik idaresinde Atasoy kazandı.

25 Ocak Cuma Günü Kocaeli Kartepe yarış programında koşulan ve Sapanca Belediye Başkanlığı adına düzenlenen Kısa Vadeli 8 mücadeleyi Taniyit Ekürisi'ne ait olan kalite safkan Atasoy jokeyi Ahmet Çelik idaresinde kazandı.

Startla birlikte Nauhoğlu isimli yarış atı liderliği alırken onun hemen sağrısında yer tutan Ninoşun Oğlu'yla beraber düzlüğe dek geldiler. Buradan sonra yarışa çok ciddi bir favori olarak katılan Atasoy ataklarına hız kazandırdı ve Nasuhoğlu tempo yitirirken yanına aldığı Ninoşunoğlu ile çetin bir birincilik mücadelesine girişti. Foto finiş çizgisine çok yakın bir yerde rakibine üstünlük kuran Atasoy (Kara Yağız - Semir /Volga 2) jokeyi Ahmet Çelik idaresinde bu zevkli mücadeleden galip ayrılan taraf oldu.


Başarılı safkan Atasoy böylelikle kariyeri boyunca birincilik sayısını 25'e yükseltirken beşinci grup yarış birinciliğini elde etti. Şimdiye dek %32 birincilik ve %77 tabela yüzdesine sahip olan 8 yaşındaki safkan bir Sultansuyu Tarım İşletmeleri Müdürlüğü yetiştirmesi olarak ön plana çıkıyor.
Koşuda, son ana dek mücadeleden vazgeçmeyen ve koşuyu başladığı yerde bitiren Ninoşun Oğlu ikinci olurken, uzak farkla geride Efe Yürek üçüncü ve düzlüğe çıkıldığında tempo kaybeden Nasuhoğlu dördüncü oldu. Son metreleri kıran kırana bir mücadeleye sahne olan koşunun bitiriş derecesi 1.36.61 olarak açıklanırken farklar boyun --11 boy - 1 boy şeklinde oldu.
Koşu sonrası yapılan seromonide Sapanca Belediye Başkanı Doçent Doktor Aydın Yılmazel, koşuyu kazanan at sahibi Ozan Taniyit adına şilti Mevlüt Taniyit'e takdim etti. Adalet ve Kalkınma Partisi Sapanca İlçe Başkanı Yunus Gümüşel ise Türkiye Jokey Kulübü Genel Sekreteri Sadettin Atığ'a şilt ve çiçek verdi. Ayrıca törende Kocaeli Kartepe Hipodrom Müdürü Ali Cumhur Özertaş da hazır bulundu.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar