İzmir Şirinyer Hipodromu'nda gerçekleştirilen Seferihisar Koşusu'nda Halis Karataş'ın bindiği Badegül isimli safkan birinciliğe uzandı.

4 ve yukarı yaşlı 4 dişi İngiliz atının bir araya geldiği Kısa Vadeli 7 Seferihisar Koşusu'nda, Varol Kelleci'nin antrene ettiği, Hüseyin Avni Turgal'ın sahibi ve olduğu yetiştiricisi durumunda olduğu BADEGÜL (Bosporus - Scintilla / Erener) isimli kısrak jokeyi Halis Karataş idaresinde kazanan oldu. Kısrak katıldığı 34. mücadelede 11. galibiyetine ulaşırken aynı zamanda beşinci kısa vadeli yarışını da kazanmış oldu.

1600 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen koşuda startla beraber öne gelen Badegül, daha sonra Dont Hesitate'in istekli davranmasıyla ikincilikte kalmayı tercih etti Son viraja dek böyle koşulan yarışta, düzlüğe çıkılır çıkılmaz Badegül liderliği alarak farkı açmaya başladı. Geriden düzgün aksiyonlarla sprint atan Cambodia ikinciliği kurtarırken, sonlarda tempo kaybetse de Dont Hesitate üçüncü ve varlık gösteremeyen Princess Di dördüncü oldu.

60.000 TL birincilik ödülü ile toplam kazancını 710.420 Türk Lirası'na yükselten BADEGÜL için derece 1.41.27 olarak açıklanırken, farklar da 3,5 Boy - 1 Boy  - 11 Boy biçiminde oldu.
Kupa seromonisinde,  Emre Ergüler'e plaketini, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer'in hanımı Neptün Soyer verirken. Seferihisar Belediyesi Başkan Yardımcısı Nuriye Hepterlikçi, Asli Üyemiz A. Serdar Pedükcoşkun, jokey Halis Karataş ve İzmir Hipodrom Müdürü Cüneyt Ertan da hazır bulundu.