Şirinyer'de Overclouds Sürprizi


3 yaşlı safkan İngilizlere mahsus (Açık-A3) koşu, İzmir’de günün dördüncü mücadelesi olarak saat 16.30’da koşuldu. Umut Babadağlı’nın sahibi, Mehmet İlker Akdeniz’in yetiştiricisi, Yüksel Taluk’un da antrenörü olduğu OVER CLOUDS (Overanalyze - Windmill Hill / Grand Slam) jokeyi Murat Gündüzeli idaresinde büyük bir sürprize imza atarak yarıştan galibiyetle ayrıldı. Katıldığı son koşu olan 18 Şubat’taki KV-6 mücadelede de yine Murat Gündüzeli’yle birinci gelen doru erkek tay, bugünkü performansıyla kariyerinin en önemli başarısını elde etmiş oldu.

Kum pistte 1600 metre mesafede düzenlenen koşunun ikincisi, Özcan Yıldırım ile piste uzak ara favori çıkan LEAD SOLDIER (Victory Gallop - Derya Sultan / Lion Heart) oldu. Aralık 2018’de A3 Piri Reis Koşusu’nu kazanan MUAMMER BEY (Kaneko - Distant Desire / Distant Relative) jokeyi Mustafa Çiçek’le üçüncülükte yer alırken, son startında bu pistte Fehmi Simsaroğlu Koşusu’nu (G3) üçüncü tamamlayan PERFECT RUNNER(Perfect Storm - Rapunzel / Victory Gallop) da Selim Kaya idaresinde tabelanın dördüncü basamağında kendine yer buldu.
118.000 TL birincilik ikramiyeli 2019 yılı William Giraud Koşusu

OVER CLOUDS’un 1.41.43’lük dereceyle kazandığı koşuda farklar 4 Boy - 1,5 Boy - Burun şeklinde sonuçlandı.
Şeref Tribünü’nde koşunun ardından düzenlenen törende kazanan tayın sahibi Umut Babadağlı’ya kupasını Frederic Giraud verdi.
Kupa törenine TJK Yönetim Kurulu ve Yüksek Komiserler Kurulu Üyesi Ahmet Özbelge, Asli Üyemiz Zekeriya Aydın, Nicholas Giraud, Korcan Karar ve İzmir Hipodrom Müdürü Cüneyt Ertan da katıldı.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar