Son Söz Zanapalı'nın


Adana Yeşiloba Hipodromu'nda düzenlenen Tema Vakfı Koşusu'nu jokeyi Mehmet Akyavuz idaresinde Zanapalı isimli yarış atı kazandı.


27 Ocak pazar günü Adana Yeşiloba Hipodromu'nda düzenlenen Tema Vakfı Koşusu'nda birinciliğe uzanan isim Halil Kaya'nın sahibi olduğu ve Resul Konuk'un antrene ettiği Zanapalı (Yonaguska - Vey Ron / Ocean Crest)  isimli safkan oldu. Jokeyi Mehmet Akyavuz'la ikinci buluşmasından da galibiyet çıkaran başarılı safkan daha önce Açık 3 Profesör Selahattin Batu Koşusu'nda da aynı binicisi ile start almıştı. Bugüne dek 14 kez piste çıkıp altı birincilik elde eden Zanapalı toplam on iki defa tabela içerisinde yer bulma başarısı gösterdi.

1300 metre mesafeli mücadelede koşudan ikincilikle ayrılan safkan aprantisi İsa Akyavuz idaresinde Nalın İsyanı (Buenos Aires - Hampton Lucy / Anabaa) olurken, Uğur Temur'la koşuya iştirak eden Hey Marja üçüncü ve koşuya altılı ganyan favorisi tablosunda ilk sıradan giren Hawking jokeyi Özcan Yıldırım'la gerçekleştirdiği beyaz bayrak ayna denemesinin son metrelerinde temposunu kaybedince dördüncülükle yetinmek zorunda kaldı. Zanapalı için koşunun bitiriş derecesi 1.21.90 olurken, oluşan farkla ise beş buçuk boy - baş ve dört buçuk boy şeklinde açıklandı.
Koşunun ardından gerçekleştirilen kupa töreninde koşuyu kazanan atın sahibi Halil Kaya'ya plaketini TEMA Vakfı Adana İl  Başkanı Muzaffer Tümenbatur verirken, Tema Vakfı Adana İl Başkan Yardımcısı Feray Özyazgan, Türkiye Jokey Kulübü Genel Sekreteri Saadettin Atığ'a günün anlam ve önemine ithafen bir fidan armağan etti. Ayrıca Özyazgan Adana Hipodrom Müdürü Feyyaz Güralp'e de bir Tema Vakfı Rozeti taktı.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar