Tartışmalı Koşunun Kazananı Oğuzboylu Oldu

Hiç yorum yok

Protesto çekilen ve tartışmalara sebep olan grup 2 koşuda kazanan Oğuzboylu oldu.

Son metrelere kadar çekişmenin eksik olmadığı (Açık-G2/DHT) koşuyuFahriye Arslan'ın sahibi olduğu, Anadolu Tarım İşletmeleri yetiştirmesiOĞUZBOYLU (Anka - Betül / Antepli) jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde kazandı. Mehmet Arslan tarafından antrene edilen safkan, son düzlükte en iç kulvardan yol bularak atağa kalktı ve düzgün aksiyonlarla temposunu arttırarak rakiplerini geride bırakmayı başardı. Yarış hayatının ilk G2galibiyetini elde eden OĞUZBOYLU'nun kariyerinde, G3 Adana ve Şekerpınar Koşuları birinciliği ile G1 Haralar ve G2 Aziziye Koşuları ikincilikleri bulunuyor.

Kum pistte 1500 metre mesafede koşulan koşunun ikincisi Akın Sözen idaresinde startta 3 boy oyalanan ATEŞBİBİ (Ateştopu - Bibi / Berkoş) oldu. Üçüncülük, Selim Kaya ile start alan DEDE SEYDO (Sancakbeyi - Deniz Güzeli / Haberbatur) isimli safkanın olurken, tabelanın son basamağında da Ahmet Çelik'le ÖZBATU (Tamerinoğlu - Afitap / Albatur) yer aldı.

202.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda kazanan OĞUZBOYLU için bitiriş derecesi 1.43.41 olarak kayıtlara geçti ve farklar 2 Boy - Boyun - 8 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası Komiserler Kurulu, ifadesine başvurdukları Özcan Yıldırım'a bir hafta at binmeme cezası verdi.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder