TJK tahmin geçen haftalarda yarıştan çıkan ve de sonrasında bir tane 1200 metrede 24 - 1.03 - 1.18 rahat bir tane de 1000 metrede 25 - 1.03 rahat yapan Deadman artık daha hazır durumda gireceği koşuda benim ilk atım olacak. Ağır kilolu olsa da son yarışında daha iyi atlara 7 boy fark yapan Sumelhan bu grupta da ilk sıralardan yazılmalı.


TJK tahmin ikinci ayakta iki at öne çıkıyor. Artsman ve de Game King. Bunlardan Arts Man, geçen senenin şampiyon kızı The Last Romance'ın babadan kardeşi. 1200 metrede yaptığı 25 - 1.04 - 1.16 rahat galobuyla da hazır olduğunu gösteriyor.
Üçüncü ayaktaki bankom Hafo olacak. Son yarışında bence o mesafede ondan daha iyi atlara iyi koştu ama bu kez tam mesafesinde koşacak. Yarıştan önce de biri kısa iki tane galop yapmış. Arrow'un kaçıp çok da hızlı götürmeyeceği yarışta tam istediği koşullarda kazanmasını bekliyorum.

Unzen son zamanlarda formunu çok yükseltti ama bugün yarış görmüş iki rakibi var. Biri kendisi gibi güçlü Kaizbert atı olan Şubartay, öbürü de grup yarışlarda iyi koşan Zübeyir. Ben bu yarışın bu üç at arasında geçeceğine inanıyorum. Az atın olduğu yarışta çok at yazmış olduk ancak günün de en güvenilen atı olan Unzen'e bu grupta ben güvenemedim.

Bu aprantisi Enver Şimşek'le Hawking'i geçtikten sonra grup 2de koşan ve de beşinci olan Baba Cuvee, benim favorim olacak. Sahipleri atı iyi koşturuyor. Zor yarıştan sonra üç hafta dinlendirdiler. Aprantisiyle 1000 metrede 25 - 1.04 rahat galobu da var. Bunlardan sebep favori yazacağım.

Son ayak TJK tahmin hızlı gidecek bir yarış ve de Ateş Krallığı benim favorim. 7 aylık arasının sonrasında gördüğü 6 yarışla bana kalırsa, artık bu gruplarda kazanacak hale ulaştı. Anasayfada telefonlar için altta olan Facebook beğenme alanı var, bilgisayarlarda dasağ tarafta görünüyor. Oradan bizi takip etmenizi rica ediyorum. Herkese bol şans.

Bugün Adana'da TJK tahminde takibimde olan, iyi orjinli ya da beklenti içerisinde olduğu cazip atlarım var. Umarım, günün sonunda iyi bir ikramiye ile ayrılırız. Sitemizi Facebook üzerinden takip etmek için bilgisayar kullananların sağ köşedeki buton aracılığıyla, telefondan girenlerin ise bu sayfanın biraz aşağısındaki Facebook alanından sayfayı beğenmesini rica ediyorum.

Günün ilk ayağında koşacak olan Sumelhan'ın geçtiği atlara baktığımızda bu grupla uzaktan yakından alakaları olmadığını görüyoruz. Tek handikapı ağır kilosu ancak herhalükarda bu grubun favorisi olmayı da hak ediyor.

Pastor'ün anneden kardeşi olan Arts Man ayrıca bir Tizway temsilcisi. Tizway'in diğer koşan iki tayından biri olan High Speed Tren çok başarılı olmasa da, Kurtel Ekürisi adına koşan The Last Romancce start aldığı yedi koşuda 1 milyon liranın üzerinde bir kazanç elde etti. Benim TJK tahminim bu safkanda ilgimi çeken en önemli özellik ise kısrak babasının Theatrical olması. Bu aygır Kalimdor ve Çakal Carlos gibi isimlerin de kısrak babası. Karabulut Ekürisi Amerika'da atçılık yapıyor ve ülkemize de zaman zaman iyi kanlar kazandırıyorlar. Maidene veda etmeye yakın gördüğüm safkanı banko olarak öneriyorum.

Aradan çıktığı yarışta günün bankosu olarak önerdiğim Hafo, bugün yatkın olduğu mesafede ve uygun grupta piste çıkacak olmasıyla alternatif tek önerimdir. Hafo'nun bu yıl farklılaşmasını ve dişi atlar arasında daha iyi gruplarda başarılı olmasını beklediğimi de söylemek istiyorum.

Gördüğü yarışın ardından hazırlıklarına hız kazandıran Şubartay bugün önde Unzen'in götüreceği mücadelede rakibini yakından takip ederek düzlükte aldığı liderliği foto finişe dek koruyacaktır. Bu ay TJK tahmin içerisinde 1000 metre 1.11 rahat ve 1.12 çalışarak işlerinin arkasından 800 metre 56 rahat kısa işiyle fit görüntü veren safkanı günün bankosu olarak öneriyorum.

İlgililerinin zaman zaman Grup veya Kısa Vadeli yarışlarda denediği Baba Cuvee, genel olarak bu tarz gruplarda başarılı olabilen bir isim ancak onların beklentisi daha yüksek olabilir. Aslına bakarsanız, katıldığı son Grup 2 yarışta ben de sizlere önermiştim. O gün düşündüğüm gibi koşamasa da bu tarz atlar arasında her zaman şansı olduğunu düşünüyor ve kendisini tanıyan aprantisiyle favori olarak öneriyorum.

Geçtiğimiz yıl Grup mücadelelerde adından sıkça söz ettiren Cömertçocuk, bu yıl start aldığı her iki koşuda da sizlere ön sıralardan önerdiğim bir safkandı. 22 Şubat tarihinde Uğur Temur idaresinde 28 // 1.10 rahat yapan safkanın artık hazır olduğunu düşünüyor ve bir kez daha favori olarak öneriyorum.

Değerli dostlar TJK tahmin sitemizin sizlerden destek beklediğini belirtmek istiyorum. Lütfen reklam engelleyiciler kullanmayın. Duyarlı davrananlara teşekkür ederim. Şansınız bol, bahtınız açık olsun.