Avrasya Ekonomi Zirveleri Koşusu'nda Uğur Bubam isimli safkan jokeyi Akın Sözen'le potoyu önde geçerken üst üste üçüncü birinciliğine ulaştı.

Bu yıl 11.si düzenlenen Avrasya Ekonomi Zirveleri Koşusu 6 Şubat Çarşamba günü 3 yaşlı beş safkan İngiliz atının katılımıyla gerçekleştirildi. Bilinen stili ile Serenity'nin önde sürüklediği mücadelenin sonlarına doğru Kızıl Tüy ve Rubuco mücadelesi cereyan ediyor derken en dış kulvardan sabırlı bir bekleyişle düzlüğe çıkan Uğur Bubam'ın atakları izlendi. Jokeyi Uğur Polat rapor alınca Akın Sözen idaresinde koşuda boy gösteren UĞUR BUBAM (Win River Win - Miss Disco / Gold Away), son metrelerde yaptığı güçlü ataklarla rakiplerini bir bir avlayarak üst üste üçüncü birinciliğine ulaştı.


1500 metre mesafede ve sentetik pistte gerçekleştirilen mücadeledegünün en güvenilen atı konumunda olan KIZIL TÜY (Utopia - Şeker Ayşe / Barnato) ikinci olurken, Halis Karataş'la koşuya iştirak eden RUBUCO (Dr Fong - Fabuco / Mujadil) üçüncü oldu. Tabelanın son basamağını ise sürpriz safkan ŞPİLDAT (Pressing - Bounty Lady / Bahamian Bounty) elde etti.


Üst üste üçüncü birinciliğini elde eden Uğur Bubam için koşunun bitiriş derecesi 1.29.96 olurak ilan edilirken, farklar ise Boyun - 2 Boy - 3 Boy şeklinde açıklandı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Prof. Dr. Ali Hasanov kupayı kazanan atın sahibine vekaleten Gülveren Vapur'a takdim ederken, organizasyona öncülük eden Marmara Grubu Vakfı’nın Başkan Yardımcısı olan Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım, Türkiye Jokey Kulübü Genel Sekreteri Sadettin Atığ, TJK Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner ve İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir de kupa merasiminde hazır bulundular.