Bugün yarış tahminimde özellikle ilk iki ayakta sürpriz atlarım var. Program genel itibariyle sürprize açık duruyor. Bu yüzden işimizi son ayakta favoriye bırakacağız.


Adem Aslan bu ayakta San Marino ve İrish Country ile uzun süreli birlikte idmana çıksa da tercihini Altın Kafes'ten yana kullanmış. Safkanı incelediğimizde Adem Aslan ile geçtiğimiz Haziran ayında 1300 metre mesafede ve %2 AGF oranı ile kazanırken Scifo ve burada koşan Diamond Dash'i gerisinde bıraktığını görüyoruz. Ayrıca burada koşan Life Time da geride bıraktığı atlar arasında yer alıyor. Güne bir bomba ile başlamak isteyenlerin kuponlarındaki yerini alması gerekiyor.

Sonemir, iki yarış tahminimde tek ya da banko olarak önerdiğim bir safkan. Son üçüncülüğü iyi gruptaydı ve foto finişi geçerken iyi yerdeydi. Bugün ise ayın 13ünde aynı ekürinin atıyla tatlı bir sürprize imza atan Furkan Karakurt tek yarışta at binmek için İstanbul'a gelmiş. Takibimdeki safkan bugün dengi rakipler arasında hem favorim olacak hem de sizlere sürpriz önerim. Bursa'dan iyi hazırlanarak gelen Daryüz, çok da kendisinden farklı durmayan rakipler arasında ve sürprize açık koşuda kuponları cazip bir hale getirebilir.

Find The Way, son yarış tahmini bankomuzdu ve bizi yanıltmadı. Çok güçlü ve eşgalli bir at olan Find The Way son koşusunda jokeyini kantarma olarak zorlasa da farkını ortaya koyup kazanmasını bilmişti. Bugün ağır kilosundan ötürü biraz gerilerde tutulduğunu düşünüyorum. Bence bu koşunun gizli favorisi Find The Way'dir.

Fatihağa taylığı döneminde yarış tahmini verdiğimizde yüzümüzü güldüren bir safkan ve son kazandığı koşudaki performansı da çok iyiydi. Burada favori koşan Babaarif'in son koşu performansları beni hiç tatmin etmedi. Anne kardeşleri de kendisi gibi kalite olan safkanın mevcut form durumuyla günün ilk bankosu olarak değerlendirilebilir.

Şampiyon Taliphan'ın anne kardeşi olan Cangüven tam bir uzun mesafe atı ve hatta mesafe uzadıkça çok daha başarılı olabilecek bir isim. Anne kardeşinin yanı sıra babası Footstepsinthesand'in ülkemize kazandırdığı safkanlara şöyle bir baktığımızda gözümüze çarpan atlar; Monteverde, Dear Molly gibi uzun mesafe atları hemen göze çarpıyor. Aslında Footstepsinthesand, üç yarış koşup hepsini kazanmış bir at ve daha çok miler olduğu düşünülüyor. Ancak baba Giants Causeway uzun mesafe atları veriyor. Lafı fazla dolandırmadan, ben burada şampiyon jokeyi ile sınıf bir at olduğuna inandığım Cangüven'i banko olarak yazacağımı söylemek istiyorum.

Yarış tahmini sitemize destek vermeyi ihmal etmeyen tüm yarış sever dostlarıma teşekkür ediyorum. Şansınız bol, bahtınız açık olsun.