Bugünkü yurtdışı altılı tahminlerinde İngiltere yarışları ikramiye yönünden cazip olabilecek sonuçlara gebe. Bugün çok detaya giremediğimiz için yarış sever dostlarımızın affına sığınıyoruz. Şansınız bol olsun.

ALKAAMEL: Son koşusunu en geride bekleyip son 200 metrede liderliği alarak adeta kenter edasında kazanan safkan bugün 100 metre daha uzayan mesafede koşacak. Gidişat bakımından incelediğimizde yurtdışı altılı tahminlerinin yarışın aynen şöyle koşulmasını bekliyoruz: Liderliği alan Spirit Warning'in hemen gerisine Hypnos sarkacaktır ki bu iki safkan son startlarında birlikte mücadele ettiler ve yarış bu şekilde başlayıp bu şekilde bitti. Bu ikilinin arkasında aradan dönen Balance Of Power ve onun da hemen gerisinde Alkaamel şeklinde viraja dek gelinmesini beklediğimiz koşuda birinci safkanla sonunculuktaki safkan arasında ciddi bir mesafe olmayacağını düşünüyoruz. Buradan sonra içeriye dalan Alkaamel liderliği alarak farkı açacaktır. Geriden gelecek olan Balance Of Power ve diğer iki at arasında da bir ikincilik mücadelesi cereyan edecektir.

WITH CAUTION: Lingfield'daki ilk startında düzlükte çok kısa süreli bir yol bulma sorunu yaşasa da önü açıldığında kuvvetle gelen safkan yarım boy farkla kazanmasını bilmişti. Bugün de dişine göre rakipler arasında kazanmasını bekliyor ve günün bankosu olarak öneriyoruz.
Açılış ganyanları için şuraya tıklayınız.

Kıymetli arkadaşlar, sitemiz daha yeni; ufak tefek aksamalar oluyor. Bugün siteye girmekte güçlük çekenler olmuş. Bununla ilgili hatayı tespit ettik ve sorunu ortadan kaldıracağız. Sürekli olarak bir altyapı çalışması içerisinde olduğumuzdan yabancı yarışlara gereken önemi veremiyoruz. Bu konuda da sizlerin affına sığınıyoruz. Herkese bol şans dileriz.

ŞİMŞEK KRAL: Yurtdışı altılı tahminleri için üç hafta önce koştuğu yarışta Gözü Açık'a geçilen safkan o gün rakibinden 6 kilogram fazlayla koşmuştu. Bugün baktığımızda 2 kilo fark var. Bugün jokeyi de değişmiş ve de her geçen gün daha da iyi bir konuma gelen Tolga Yıldız binecek. Beşinci ayaktaki KV 7 yarıştan da kaydını sildirip buradaki daha kolay rakiplerle koşmayı tercih eden Şimşek Kral'ın bugün kazanan olacağını düşünüyorum, bankomdur.

52 kilogram ağırlık altında İstanbul'da sentetikte yaptığı son üç galobu şöyleydi. 

DUBAİ'DE ÜÇ BANKOLU PROGRAM

Bugün Dubai'de iki bankolu program var ve biz sadece bu üç bankonun ve detay bilgilerini paylaşacağız. Bu gece Gulfstream programında her ayağın detaylandırıldığı videolu, galoplu ve geniş yorumlu tahminlerimizi bulabilirsiniz.

AZİZİ STAR'I ÇOK KOLAY KAZANAN FIRST NATION

FIRST NATION: Godolphin yurtdışı altılı tahminleri bu yarışa birçok safkanıyla birlikte katılmış. Koşan sekiz safkanın altısı eküri. Şöyle bir bakıldığında biri kazanamazsa, diğeri gelir cinsinden atlar var. Bu yüzden en mantıklısı bu ayağı bankoyla geçmek. Azizi Star Handicap'ta Ekürisi yarışı sürüklerken gerilerde bekleyen ve düzlükte iç kulvardan kuvvetli bir sprint atarak kolay bir galibiyete imza atan First Nation, bugün William Buick'in de tercihi ile eküriler arasından sıyrılıp öne çıkıyor.

AZİZİ STAR STAKES (DÜZ MAVİ FORMA VE KIRMIZI KEP)

Tam bir uzun mesafe atı olan Bruntland, yurtdışı altılı tahminlerimiz Fransa'da Grup 2 Qatar Prix Chaudenay'ı beyaz bayrak ayna deyimiyle kazanırken, akabinde Grup 1 mücadelede dördüncü oldu. Bugün de ekürileriyle birlikte koşunun önde gelen atı olup kazanmaya yakın safkandır.

QATAR PRIX CHAUDENAY ( DÜZ MAVİ KEP VE FORMALI AT)24 Şubat'ta Jebel Ali Trophy'de beyaz bayrak ayna yapan safkan gördüğü yarışlar sonrası formunu bulmuşa benziyor. Bugünde ön tarafta rahatsız edecek rakibi bulunmamasından ötürü küçük kuponlarda risk alınarak tek atılabileceğini düşünüyoruz.

JEBEL ALI TROPHY ( ÖNDEKİ SARI FORMA - MAVİ KEPLİ AT)GÜNÜN BAHİS ATI - BEDOUINS STORY

Ekürisi Major Partnership kazanırken virajı en geride dönen ve düzlük üzerinde çok etkili bir sprint atarak 2 boy farkla beşinci olan Bedouins Story, bizce Godolphin'in bugün bu ayakta yarışa gideceği at. Bu yüzden bahis oynamayı sevenlerin değerlendirmesini tavsiye ediyor ve favori olarak öneriyoruz.

RANGE ROVER VALER HANDICAP ( GODOLPHIN FORMALI BEYAZ KEPLİ AT)


DIVINE IMAGE VE SILVA RÖVANŞA ÇIKIYOR

Üç hafta önce 5 numaralı Dream With You hariç bu koşudaki tüm safkanlar bir araya geldi ve Silva ikinci olan Divine İmage'e yaklaşık olarak 10 boy fark atarak kolay bir birincilik elde etti. Bugün mesafe 100 metre daha uzadı ancak biz o gün 500 metre daha olsa Silva'nın yine kazanacağını düşünüyoruz. Keyifle izleyeceğimizi düşündüğümüz bir yarış olacak.

1000 GUINEAS (SILVA YEŞİL ÇİZGİLİ BEYAZ FORMA - DIVINE IMAGE DÜZ MAVİ FORMA BEYAZ KEP)


CENTURY DREAM KALİTESİYLE EKÜRİLERLE BAŞ EDEBİLİR

CENTURY DREAM: Queen Elizabeth II Stakes'te Roaring Lion gibi bir safkana yarım boydan biraz fazla bir farkla geçilirken üçüncü olan safkanın binicisi William Buick, Dubai'de Godolphin ile anlaşmalı olduğundan bugün Oisin Murphy binecek. O gün yarışı önlerde takip etmiş ve düzlükte öne çıkarak farkı bir ara 3 boya kadar çıkarmıştı ancak kalite atların buluşmasında, sonlarda tempo kaybederek geriden gelen rakiplerine boyun eğdi. Bugün yurtdışı altılı tahminlerinde ekürilerin baskısı altında koşacak olsa da usta jokeyinin bir şekilde bunun üstesinden gelerek safkanıyla beraber foto finiş çizgisini önde geçeceğini düşünüyor ve banko olarak öneriyoruz.

QUEEN ELIZABETH II STAKES (YEŞİL FORMALI AT)


Bugün bu iki banko dışında kalan ayaklarda sürpriz neticeler çıkmasını bekleyecek ve çizgi sonrasını geniş kuponları garantiye alacak atlar ve kazanma olasılığı olan ancak ganyan yönünden geride kalmış cazip isimlerle süsleyeceğiz. Buraya tıklayarak Dubai yarış programımıza girebilir, yurtdışı altılı tahminlerine bakabilir, safkanların açılış ganyanlarını ve çıkan atları bulabilirsiniz.