9 Eylül'de Bir Kez Daha Candadaş


03 Şubat Pazar Günü İzmir Şirinyer Hipodromu'nda gerçekleştirilen Açık 2 9 Eylül Koşusu'nu geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Can Dadaş isimli safkan jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Startla beraber öne çıkan ve liderliği alan CAN DADAŞ (Scarface - Girdap /Bullmarket), bir ara Dombra numarayı kapmak için hamle yapsa da ne denli istekli olduğunu gösterip farkı 2 boya çıkardı. Yarışın hiçbir yerinde kendisine pres uygulayan Seveth Sense ve Dombra'ya boyun eğmeyen safkan sonlarda güçlü gelen Kinowa'ya da cevap vermeyi başararak foto finiş çizgisini önde geçti. Çok iyi bir tempo atı olan Can Dadaş'ın yetiştiricisi Bahadır Yılmaz, sahibi Mahmut Baguç ve Antrenörü Veysel Akbaş'ı bu safkanı pistlere kazandırdıkları için tebrik ediyoruz.

2000 metre mesafede ve kum pistte yapılan mücadelenin ikincisi Ahmet Çelik'in bindiği ve yarış boyunca ön grubu gerilerden takip edip düzlükte yaptığı sprintle KINOWA (Mountain Cat - October Baby / Eagle Eyed) olurken,  EL NINO (Victory Gallop - Plathonic Chat / Danehill Dancer) üçüncülüğü kurtardı. Son birinciliğinde Can Dadaş'ı geçmeyi başaran  KATMA DEĞER (Win River Win - Alize / Banko II) ise Ayhan Kurşun ile tabelanın son basamağının sahibi oldu.

Can Dadaş için derece 2.08.21 olurken, farklar da 1/2 Boy - 1/5 Boy - 8 Boy şeklinde açıklandı. Bu koşunun birincilik ikramiyesi olan 180.000 TL ile beraber 16. birinciliğini alan safkanın toplam kazancı 1.431.570 Türk Lirası oldu.

Birincilik ipini göğüsleyen Can Dadaş'ın sahibi Mahmut Baguç, kupayı Türkiye Jokey Kulübü Genel Sekreteri Sadettin Atığ'dan aldı.




Aynı zamanda TJK Yönetim Kurulu ve Yüksek Komiserler Kurulu Üyesi Ahmet Özbelge, İzmir İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Cemil Çumak ve İzmir Hipodrom Müdürü Cüneyt Ertan da törende hazır bulundu.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar