Geçen senenin sonunda ve de bu yılın başında iyi yarışlar yapan Kırmızıkaya, bu defa Mehmet Kaya'yla koşacak. Müsait bir grupta ve de iyi çalışmalarla koşacak olan safkan ekürisiyle beraber favorim olacak. Gruptaki kalite atlardan biri olan Binbir de çok ağır kilolu olsa da ikinci at olarak yazılabilir.

İkinci ayakta benim ilk tercih edeceğim at Şerahlıkızı olacak. Bu koşudaki en iyi apranti olan Mustafa Kemal Kumbasar'ın bindiği kısrak en sonuncu ikinciliğinde önündeki at olan Tasarımcı'nın dışarıya itmelerinden sebep kaybetmişti. Bu formuyla ve de bu yarışta at binen en iyi aprantiyle kazanacağına inancım tam olup bankomdur.

Üçüncü ayağa baktığımda hangi at gelirse gelsin sürpriz olmayacağını gördüm. Mehmet Kaya'nın özel geldiğini düşündüğüm Zanapalı bence rövanşta Berthold'u geçebilecek durumda. Nalın İsyanı da çok iyi hazırlanmış. Altın Kop zaten tam bu mesafede Berthold'u geçmişti. Bruce Wayne de son koşusunda adeta uçarak gelmişti ve de ikinci olmuştu. Berthold'un geçileceği fikrinde olsam da şablonda yerim olduğundan onu da yazacağım. (Gece yorumlarımda Altın Kop yerine burada koşmayan Angels Boy yazmışım. Birbiriyle koşan atlar olduğundan kafam karışmış olmalı)

Geçen yarışında da size yazdığım at olan Casamiro bu defa tam da mesafesinde koşacağa benziyor. Üstünde de bugün çok güvendiğim jokey Müslüm Çelik olacak. Anasını, onun babasını biraz incelediğimde de bu mesafede daha iyi koşacağını gördüm. Grup da tam istediği gibi. Bugün maidenden çıkabileceğini düşünüp küçük kupon yapanlara tek tavsiye ediyorum.

Son yarışında ikinci olan Anka bir öncesinde 2000 metrede Great Master ve de Sefirbey'e çok az farklarla geçilmişti. Bugün Müslüm Çelik'le koşacak ve de benim favorim. Tek rakip olarak son koşusunda üçüncü olan Forest Eagle yazacağım.

Son ayak yine satış koşusu olacak. Bildiğiniz gibi beni hep gergin kılıyor. Bu yüzden bu ayakta çok at yazdım. Yine de favorim bu mesafelerde çok iyi koşan ve de jokeyi Urfa'dan gelen Maktayman'dır. Ferit Yardımcı'yla koştuğu yarışında Has Yağız'a geçilip Down Town'ı da geçmişti.

Dünkü Bursa'nın para vermeyeceği belliydi, bulduk ama yazdığımız sürprizler istediğimiz gibi koşamadı. Bugünkü yarışlardaysa galop bilgisi paylaşmadım. Sizden sitemizi biraz keşfetmenizi rica edeceğim. Aşağıdaki buraya yazan kısma tıklayıp galoplara, puanlamaya, yarış programına gidebilirsiniz. En son siteden çıkarken de destek amaçlı tıklamanızı yaparsanız seviniriz. Şansınız bol olsun tekrardan.