At Yarışı Galopları

Hiç yorum yok
At yarışı galopları; safkanların yarış öncesi gerçekleştirdiği çalışmalara verilen isimdir. Aşağıda sizlere verilen bağlantıya tıklayarak bugüne dair bilgilere erişebilirsiniz. 
Son yarışlarında yaptığı koşularla bu gruptaki bütün atları geçebileceğini gösteren Taşkır benim bugünkü bankom olacak. Mehmet Akyavuz da Adananın hem iyi hem de formda olan jokeylerinden. Atasoy çok kısa zaman önce sert rakiplerle koşmasından kötü etkilenecektir. Yarış da Domaniçle Katı Semihin hızlandırmasıyla tam istediği gibi olacak.

Son olarak iştirak ettiği Açık 3 yarışı kazanan URLA RÜZGARI 1000 metre 24 // 49 // 1.02 rahat dereceli at yarışı galopları ile bu koşu için kusursuz hazırlıklara sahip olduğunu gösteriyor. Bilinen güç ve kalitesi ile Eagle Paw'a üstünlük kurarak birincilik ipini göğüsleyerek galibiyete uzanmasını bekliyorum.

Grubun kaliteli ismi Baby Azra, iyi orjini ile uzun mesafelerde çok daha etkili olmasını beklediğim bir safkan. Son koşusunda geçildiği Queen Of Proti çok formda olan bir isim. Bugün daha dengi rakipler arasında start alacak olan kısrak günün alternatif teki olarak öneriyorum.

Bu sene iki yarış koşan Oradinario, at yarışı galoplarından sonraki ilk koşusunda çimde Demirbüken'den 1 boy fark yedi, ikinci koşusunda çim olan yarış pistin ağır olmasından sebep kuma alındı ve de o gün üçüncü oldu. Bu sefer hava durumunda pistin değişmesine sebep verecek bir şey de yok. Tam da mesafesinde koşacak olan Oradinario, evvelki senelerde grup koşularda bunlardan daha iyi atları geçmişti. Kendisine göre rakipler içinde sonlarda iç kulvardan yapacağı sprintle kazanacağına inanıyorum.

Bugünkü yarışlarda antrenör İbrahim Bekiroğulları'nın atlarının hepsine Akın Sözen binecek ama bu yarışta Ezop Kahramanı'na son kazandığı koşudaki jokeyi olan Gökhan Kocakaya bindirilmiş. Ezop Kahramanı son iki koşusunda iyice kendine geldiğini gösterdi. Hem tempo vermeyi seven hem de çok inatçı bir at olan safkan bu defa da her zamanki gibi liderliği alıp ön tarafta götürürken onu Ertuğrul takip edecektir. Ertuğrul da ikincilikte giderken Ezop Kahramanı'na çok fazla da baskı yapmayarak düzlüğe çıkmak isteyecektir. Böylelikle son viraj dönüldüğünde hala gücü olan Ezop Kahramanı sonlarda gelecek atların ataklarına dayanarak kazanacaktır. At yarışı galopları da kazanacağını gösteriyor.

At yarışı galopları sitemize destek verenlere teşekkürler. Herkese bol şans.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder