At yarışı tahminleri, on ayrı hipodromda, doğuda ve batıda gerçekleştirilen koşulara ilişkin kabul edilen müşterek bahisler kapsamında kabul edilen altılı ganyan türüne dair yazarlarımız tarafından düzenli olarak yayınlanmaktadır. 

At yarışı tahminlerine ilişkin bir örnek vermek gerekirse; 

Bugün Adana'da hava durumu kötü olduğundan dolayı koşuların kum piste alınma ihtimali çok yüksek.Her iki ihtimalde de şablonlarım aynıdır. Herkese bol şans diliyorum.

ETKİLİ SPRİNTİYLE ZEKİ DAYI FAVORİM

Kum koşularının ardından son iki yarışında çim pistte start alıp, 1200'de yedinci olurken iyi sprint atıp yedincilikte kalmış, son koşusunda ise formunun hakkını vererek ikinci olmuştu. Uzayan mesafede daha etkili olmasını beklediğim Zekidayı, iki gün önce 600'ü 42.5,400'ü 28.6 rahat galobuyla kazanmaya en yakın isimdir. Ara verdikten sonra burada üç koşu gören Şubartay, bugün düzlükle artırabileceği mesafeye çıkmış durumda. 1000'i 1.10 yapan safkan Zekidayı'nın en ciddi rakibidir.

GÜNÜN SÜRPRİZİNİ BARIŞ YAPABİLİR

Henüz kalitesini sahaya yansıtamadığını düşündüğüm barış, son uzun mesafeli koşusunda azda olsa kıpırdadı. Baba Pyramos'un ikinci koşan temsilcisi, Yine ekürinin elinde bulunan Kekova da bugüne kadar iki defa piste çıkıp, dördüncülük almış ve diğer koşusunda ise jokeyini üzerinden atmıştı.Anne Eva'nın ise ülkemizde her sene düzenlenen Enternasyonel koşularda toplamda altı defa start alıp, dördünde çizgiyi geçen üç isim ile kardeş. İç pistte hazırlıklarını sürdüren safkanın, son galobu uzun zaman sonra normal pistte idi. Bugün eğer önde istediği rahatlığı bulabilirse günün sürprizini gerçekleştireceğine inandığım Barış Favorimdir.

Buraya kadar olan kısımda yorumcu günün sürpriz ve favori atı hakkında fikir beyan ederken buradan sonraki bölümde ise at yarışı tahminleri kapsamında banko ve tek atını anlatma gayreti içerisine giriyor. 

DENK GRUPTA ÇELİKKALKAN TEKİMDİR

İki grup koşu ve bir şartlı koşunun ardına burada son yarışını sert grupta üçüncü olarak tamamlayan Çelikkalkan, istediği forma son 400'ü 29, 200'ü 15.5 çok rahat işiyle ulaştığının sinyallerini verdi. Normal şartlarda denk rakipleri yanında her zaman kazanacak kaliteye sahip safkan uygun grupta alternatif tekimdir.

FORMDA OSMANBABA GÜNÜN BANKOSUDUR

Osman Baba çıktığı son iki uzun mesafeli kum yarışından istediği sonuçları alan isimdi. Son yarışında ise 10 boy gibi ciddi bir farkla mesafeyi 2.05.35'lik derecesiyle çok rahat şekilde kazanmıştı. At yarışı tahminlerime göre burada ayın 17'sinde 1200'ü 1.17 çok rahat, 24'ünde 1200'ü 1.19, 1000'i 1.05, 400'ü 26 çok rahat, 28 martta ise 600'ü 37.5, 400'ü 24.7 çok rahat işi mevcut. Startla birlikte öne düşerek numarayı alıp, beyaz bayrak ayna yapacağını düşündüğüm Osmanbaba'yı günün bankosu olarak öneriyorum. 

Görüldüğü üzere yarış yazarı her ayağı galop, son koşu, derece, jokey etkenlerini de göz önünde bulundurarak detaylandırmış ve görüşlerini yarış severlere iletmiş. Sizler de bu ve benzeri analiz ve yorumlardan faydalanmak için Yarışan At'ı düzenli bir biçimde ziyaret edebilirsiniz.