En Son

Post Top Ad

29 Nisan 2019 Pazartesi

Berthold Çıktığı GibiBeyaz bayrak ayna yarışına imza atan Berthold, kariyerinin en önemli birinciliğine de imza atmış oldu.


02 Şubat Cumartesi Günü Adana Yeşiloba Hipodromu'nda gerçekleştirilen Açık Grup 2 koşuda startla beraber aldığı liderliği foto finiş çizgisine dek koruyarak birincilik ipini göğüslemeyi başaran Berthold (Scream to Scream - Bimini Breeze / Danzig) isimli safkan jokeyi Müslüm Çelik idaresinde kazanmayı başardı. Yetiştiriciliğini Fedai Kahraman'ın yaptığı, tevfik Bardakçı tarafından antrene edilen ve Veysel Kahraman'ın sahibi olduğu safkan şimdiye dek katıldığı mücadelelerdeki üçüncü birinciliğine imza atarken, en önemli birinciliğini de elde etmiş oldu.

1400 metre mesafede ve kum pistte koşulan koşuda Mehmet Akyavuz'un bindiği ZANAPALI (Yonaguska - Vey Ron / Ocean Crest) ikinci olurken, Ahmet Çelik'le start alan koşunun favorisi ALTIN KOP (Sports Hero - Yalçınkız / Sea Hero) üçüncülükte kaldı, Açık 3 yarış galibi olarak buraya gelen ANGELS BOY (Victory Gallop - Kiss and Angel / Hard Spun) ise daimi binicisi Mehmet Keskin idaresinde dördüncülükte öteye geçemedi.

Birincilik ikramiyesinin 202.000 Türk Lirası olduğu yarışta BERTHOLD için bitiriş derecesi 1.27.01 şeklinde açıklanırken, farklar da 5,5 Boy - Boyun - 3 Boy olarak belirlendi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Your Ad Spot

Sayfalar