Elazığ Altılı Ganyan Tahminleri

Hiç yorum yok

Her gün sürpriz arıyoruz ama hiç düşündüğümüz gibi olmuyor. Bugün misli bir altıılı deneyelim ve şablonu da küçük tutalım.

Günün ilk ayağında start alacak olan Fındıkkıran, yine Kaya Ekürisi'ne ait olan Kaya Logosu isimli safkanla anneden kardeş. Bu safkan son dördüncülüğünde onun gibi uzun mesafeleri çıkarabileceğine beni ikna etti. Turkish Legend ile anneden kardeş olan ve bu mesafelerde koşmasını dört gözle beklediğim Lady Zofka da tercihen misli şablona eklenebilir.

Son iki startında kazanıra giren Barutefe, ikisinde de aksilikler yaşadı. Benim anlamadığım şey binicilerin bu safkanı viraja dışarıdan çıkarmaları çünkü içeri yatıp bariyere yaslanmak istediğini altılı ganyandan hiç anlamayan birine söyleseniz yine bilir. Yapılması gereken tek şey viraja girilirken öndeki safkanın dışına çıkıp biraz artırdıktan sonra bariyerden güç alıp farkı açmak. Ya da atın gücü yerindeyse beyaz bayrak ayna denemek. Son üçüncülüğü ilgimi çeken ve bu kez jokey denenen Cahil Filozof' da yine misli kupona eklenebilecek bir isim.

İyi hazırlıklarıyla dikkat çeken Steel Claw, Celal Baba'ya geçildiği gün iki süratli rakibine diş geçiremeyince geride beklemeyi seçmiş ve sonlarda da artıramamıştı. Bugün Castaway var ama Steel Claw'ın iyi durumuyla sert tempo yapıp fotoya uzanmasını bekliyorum.

Bilinen güç ve kalitesiyle ideal mesafesinde koşacak olan Kinowa, bugün beni Katma Değer'den bile vazgeçirdi. Son koşularında Ahmet Çelik'in içeriden gelme tercihi beni şaşırtıyor çünkü rakiplerini içine alsa çok daha rahat yarışlar çıkaracak. Umarım bugün süratli gidecek mücadelenin sonlarında dış kulvarı Katma Değer'e bırakmaz ya da Katma Değer güçlü gelemez. Ahmet Çelik'le bir uyum yakalayan safkanın ideal şartlarda start alacağı mücadeleyi lehine çevirmesini bekliyorum.

Bu ve benzeri grupları daima geçecek güçte olduğuna inandığım Celaliye, Tarıkhan'a burunla kaybettikten sonra Semend ve Kutluerinoğlu'na da az farkla kaybetmişti. Son koşusundaki sonunculuğunu sert gruplarda yapılan üst üste mücadelelerin yarattığı ufak tefek sorunlar olarak değerlendiriyorum. Bugün Halis Karataş'ın binmesi de bize sıkıntısız koşacağı izlenimini veriyor. İşleri biraz eksik dursa da çoğu formsuz rakibini geçmesinin zor olmayacağına inanıyorum.

Günün son ayağında iki takip atımı ön planda değerlendireceğim; üst üste iyi yarışlarıyla Yazlalı ve son üçüncülüğünde iyi bir form tuttuğunu gösteren Kings Day. Yine de oyunumuzu buraya kadar atabilirsek sürpriz bir atın kazanmasını beklemek daha doğru olacaktır.

İki Bankolu KOCAELİ tahminlerim tutmuştur. BURAYA tıklayarak bakabilirsiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder