Şanlıurfa Hipodromu'nda düzenlenen Kısa Vadeli 8 Göbeklitepe Koşusu'nda favori Bildenhan hayal kırıklığı yaratırken jokeyi Necmi Altın'la koşuya katılan Yıldızabakan isimli safkan sürpriz bir sonuca imza attı.

4+ yaşlı Arap atlarına mahsus koşuya tamamı erkek 8 safkan katıldı. Savaş Ercüment Becene’nin sahibi, Zeynel Özkan’ın yetiştiricisi, Cudi Özkan’ın da antrenörü olduğu YILDIZABAKAN (Gobakbey - Özkangülü /Kayhanbey) isimli kır erkek safkan, jokeyi Necmi Altın idaresinde mücadeleden galibiyetle ayrıldı. Temmuz ayında katıldığı Elazığ Vali Koşusu’nu (A3) kazanma başarısı gösteren 7 yaşındaki YILDIZABAKAN, Göbeklitepe Koşusu’na geçtiğimiz yıl da katılmış ancak 5.’likte kalarak tabelada yer alamamıştı.

Kum pistte 1400 metre mesafede gerçekleşen koşunun ikincisi AFRİKAANDER (Kaizbert - Uzlucakızı / Noktabatur) olurken, BÜREBEY(Ağa Karaca - Algül / Tırpan) üçüncülüğe, ÖZALAK (Özgünhan - Karadut / Tigres Light) da dördüncülüğe yerleşerek tabelayı tamamladılar.
Kazanan YILDIZABAKAN için bitiriş derecesi 1.40.72 olarak kayıtlara geçti ve farklar 3,5 Boy - 2 Boy - 8 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende Şanlıurfa Vali Yardımcısı Selami Işık, kazanan safkanın sahibi adına T.Y.A.Y.S.D Şanlıurfa Şubesi Başkanı Yakup Elgaç’a kupasını takdim etti.


Şeref Tribünü’ndeki kupa törenine Şanlıurfa İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Murat Çakmaklı, Şanlıurfa Müze Müdürü Celal Uludağ, Şanlıurfa İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Faruk Kaya ve Şanlıurfa Hipodrom Müdürü Mehmet Kazoğlu da katıldılar.