Günün Banko Atı

Hiç yorum yok

Günün banko atı, altılı yorumları kapsamında yarış yazarları tarafından, bir koşuda birçok istatistiki veri tecrübe ile birleştirilerek geçilmeyeceği kanısına varılarak rakipsiz önerilen safkanlardır. Yüzde yüz kazanma garantisi olmasa da isabetli tahmin olasılığı çok yüksektir. 

Günün banko atını öğrenmenin birçok farklı yolu mevcuttur. Ancak bu bilgi herkese, her bültene göre değişkenlik gösterir. Ancak genellikle gazete ve bültenlerin ön yüzünde yer alan tahminlerde tek bırakılan safkan günün bankosu olarak nitelendirilir. Bu ata güven yüksektir ve AGF tablosunda da oranı diğer tüm koşuların favorilerine göre yüksek çıkar. Bazen %75 - 80 gibi oranlar bile görülür. 

Kişilere göre bu bilginin değiştiğinin altını çizmiştik. Bizim yukarıda paylaştığımız bilgi temayüle yönelikti. Mesela; varsayalım ki ben tahmin yazıyorum ve üçüncü ayakta düşük agf oranına sahip bir atın geçilmeyeceğine inanıyorum. İşte bu da bana göre günün banko atıdır. Hatta bazı günler bu sayı iki ve üçe çıkar. İki altılının olduğu dokuz ya da on koşulu yarış programlarında sıklıkla rastladığımız bir olaydır. 


GÜNÜN BANKO ATI ÖRNEK PAYLAŞIMIDIR: 

Ağır kilolar altında yaptığı 1000 metrelik galoplarla grubun en hazır tayı görüntüsünü veren Dream Soldier, itina ile hazırlandığı bu koşudan galibiyetle ayrılmasını beklediğim safkandır. Kum pistin nadide atlarından biri olan Hot Chocolate ile tam kardeş olan tayın, Kurtel Ekürisi'nin kum pistteki sınıf safkan açığını doldurup dolduramayacağını ilerleyen dönemlerde göreceğiz. Bugün rahat bir birincilik beklediğim safkanı günün banko atı olarak öneriyorum.

Günün banko atı hakkında fikir sahibi olmak ve cazip isimleri öğrenmek yarışan at ile çok kolay. Hiçbir ücret ödemeden ve üye olmadan yalnızca sitemizi ziyaret ederek bu bilgilere ulaşabilir ve kuponlarınızı doldururken yazarlarımızın profesyonel katkılarından faydalanabilirsiniz. 

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder