Son metreleri kıyasıya bir mücadeleye sahne olan koşuda rakiplerinin hatasını affetmeyen Mavi Bahar isimli safkan jokeyi Mücahit Bayır idaresinde kazanmayı başardı.


02 Şubat Cumartesi Günü Adana Yeşiloba Hipodromu'nda gerçekleştirilen Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Adana Şubesi Koşusu'nu Deniz Kurtel'in sahibi olduğu MAVİ BAHAR (Özgünhan - Nehircan / Emael) isimli doru kısrak jokeyi Mücahit Bayır idaresinde gerçekleştirdiği son metrelerdeki güçlü atakları ile kazanmayı başardı.

Startın verilmesi ile beraber öne düşen Gökyüzü'nü, koşunun önemli favorilerinden Ateş Bibi yakın markaja alırken, düzlüğe dek bu şekilde gelindi. Ardından Gökyüzü tempo kaybetmeye başladı ve liderlik Ateş Bibi'ye geçti. Farkı bir ara 2 boya çıkarmış olsa da yarışın başlarında rakibini kaçırmamak için ortaya koyduğu performanstan ötürü tempo kaybederken bu kez de geriden gelen Mavi Bahar bir anda farkı kapattı ve rakibini de ayırarak 1.5 boy farkla potoya uzandı.

1400 metre mesafeli kum pist koşusunda ATEŞBİBİ (Ateştopu - Bibi / Berkoş) ikinci olurken, son metrelerdeki güçlü ataklarıyla ALICIKUŞ (Ayabakan - Şengülüm / Sergen) üçüncü ve TOPRAKSU (Emael - Temaşa / Özgünhan) da tabelayı tamamlayan isim oldu.

60.000 TL birincilik ikramiyesini hanesine yazdıran MAVİ BAHAR için bitiriş derecesi 1.37.81 olarak açıklanırken, farklar da 1,5 Boy - 1/2 Boy - 2 Boy şeklinde gerçekleşti.

Kupa töreninde kazanan atın sahibi Deniz Kurtel'e vekaleten atın antrenörü Cuma Demir kupasını Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Adana Şubesi Başkanı Mustafa Boz'un elinden alırken, Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Adana Şubesi Onursal Başkanı Basri Baş, Adana Hipodrom Müdürü Feyyaz Bora Güralp'e bir demet çiçek takdim etti.