İzmir Hipodromu'nda gerçekleştirilen Kısa Vadeli 6 mücadelede Safnur isimli safkan jokeyi Mehmet Kaya idaresinde kolay bir birincilik alırken, günün en güvenilen ismi olan İnnovation'u gerisinde bıraktı.

İzmir yarışlarındaki en önemli hadise uzun zaman sonra sakatlıktan dönerek at binmeye başlayan Halis Karataş'ın idare edeceği iki safkanla sergileyeceği performanstı. Tüm yarış severler Sihirbaz lakaplı jokeyin geri dönüşünü sevinçle karşıladılar ancak şampiyon jokeyin bindiği ve yaklaşık olarak %60 AGF oranına sahip olan İnnovation isimli safkan koşuyu gerilerde bitirerek gerek hipodromdaki gerek ekran başındaki seyircilerde bir burukluğa sebep oldu.

Sekiz üç yaşlı dişi İngiliz atının mücadelesi 1900 metre kum pistte saat 19:30'da gerçekleşti. Koşuya yüksek AGF oranı ile katılan ve yarış severlerin büyük güven duyduğu INNOVATION (CAPTAN RIO - ZEYNO) lider olarak başlarken son düzlüğe kadar bu hakimiyetini korudu. 

Son viraja gelindiğinde yarış boyunca yakın takip eden SAFNUR (EL CORREDOR - GULTEN) jokeyi Mehmet Kaya idaresinde rakibinin dışına dolanarak liderliği aldığı ve foto finiş çizgisine dek korumasını bildi. Tempo kaybederek gerileyen İnnovation tabelaya dahi giremezken, Mustafa Çiçek'in bindiği Jak Vjetar (Torok - Ivysaur) ikinci, jokeyi Nevzat Avcı'nın kontrolünde son metrelerde yaptığı ataklarla Bana (Kaneko - Zerafet) üçüncü ve Barış Kurdu ile koşuya iştirak eden Miss Dadaş (Toruc Macto - Deer Hunter) dördüncü olarak koşuyu tamamladı.

1900 metre kum pistte bitiriş derecesi 2.05.76 olurken farklar da 5.5 boy, 1.5 boy ve burun şeklinde açıklandı.