Geçen sene grup yarışlar izlediğimiz, bu sene de Ayhan Kurşun'la bir kere İstanbul'da koşup biraz tereddütle başladıktan sonra önlere gelip liderliği alan ve de sonlara kadar da üstünlüğünü korumasına rağmen 100 metre kala geriden gelenlere direnç gösteremeyip dördüncü olan Buzzer Beater'in bu defa yine ön tarafta tek başına kalacağı koşuda gördüğü yarışla beraber nefes sorunu da yaşamayıp birincilik konusunda çok iddialı olacağını düşünüyorum. Geçen günlerde maidenden çıkarken beğenimi kazanan ve de Ankara'daki ilk yarışında çok ağır favori koşup ekürisine geçilen kaliteli orjinli Brave Collen ilk rakiptir.

Hürsev'in anadan kardeşi Sevgibağım'ı iyi biliyorum, Hem Bursa'da hem de İstanbul'da her pistte uzunda yarışlar kazanıyordu. Hatta onun uzun zaman boyunca jokeyi de Murat Gündüzeli'ydi. Bugün ilk defa bu uzunlukta bir yarışa çıkacak olan safkanı istikrar abidesi de olmasından sebep favori yazacağım. Bu sene iki yarış görüp sonuncusun da çok iyi koşan ve de iyi orjinli olan Esenkır, yine ilk defa uzuna çıkacak olan sprinter Gonca, Akarnejat'ın anadan kardeşi olup uzuna çıkan Hoppa, 29 - 1.09 - 1.23 gibi çok iyi çalışmalarla hazırlanan Emsalsiz Kız; Günyeli, Kara Sultan ve de Camgöz arkasına beşinci olduğu son yarışını çok beğendiğim Hanım Hanım, süratli atlardan Bagür Güzeli, ve de formda olan Kurteller'in atlarından biri olup 28 - 1.11 - 1.25 ile 26 - 55 rahat galopları olan Gülbenli benim seçimlerimdir.

Üçüncü ayaktan bir seçim yapmak çok zor. Bütün atlar birbirine çok yakın görünüyor. Bu koşuda kim kazanırsa kazansın ben şaşırmayacağım. Bu sebepten de uzundaki koşularını beğendiğim Katisfaction'ı tempo yapabileceği yarışta ilk at olarak işaretlemeyi planlıyorum.
Dördüncü ayak da her türlü sonucun çıkabileceği bir yarış gibi duruyor.

Çok uzun zamandır maidenden çıktı çıkacak dediğimiz Acıdilli Fatih bugüne kadar bundan daha kolay rakipler bulamamıştır bence. Üstü üstüne iyi yarışlarının sonrasında artık kazanması gerekiyor. Öncesinde Furkan Yüksel'in hatalı binişinden sebep bir defa kaybeden Acıdilli Fatih'e binen jokeyi bu defa kendini affettirecektir. Bugün birçok kişi gibi ben de bu safkana güveneceğim. Bu ayakta kafamı kurcalayan bir at var; o da son koşusunda son metrelere kadar iyi direnip çok iyi formda görünen ve de bu defa Onur Yıldız'la koşacak olan Kutluşahım. Ben buraya at yazarım, bu Acıdilli Fatih yine maidenden çıkmaz, diyen olursa, tavsiye edebilirim.

Kocaeli'deki koşusunda çok formda olan My Sultan'a geçilen ve de daha evvelinde açık yarışlar kazanmış olan Sanberk, gruba söyle bir baktığımda ilk göze çarpan at gibi. İstanbul'daki koşusunda en geri bitirmesini ağır kilosuyla ilişkilendirdiğim Varlıklı da tam mesafesinde koşuyor. Ben bu ayağın bu iki kısrakla geçileceğine inanıyorum.

Sitemizin görünümü artık düzeltildi. Yazılar daha okunaklı bir şekil almış. Benim de böylesi hoşuma gitti. Daha bir sürü yenilik de yoldaymış. Biraz bahsi geçti ama size de sürpriz olsun. Desteklemeye devam; hedefe yayından kopmuş ok misali sizlerle beraber gidiyoruz. Duyarlı olanlara canı gönülden teşekkürler. Herkese bol şans.